in ,

Bitcoin (BTC) Hakkında Ünlü Analistlerin Ocak Ayı Tahminleri

Yılbaşı ile birlikte aylık kapanışını gerçekleştirecek olan Bitcoin (BTC), Kasım ayı kapanışını 17,047 dolardan gerçekleştirmişti. Lider kripto para birimi bu yazı yazıldığı sırada ise 16.587 dolardan işlem görüyor.  Bu yazımızda ünlü analistlerin Ocak ayı tahminlerini inceleyeceğiz. 

il Capo of Crypto

Twitter’da 695.3 bin takipçiye sahip ünü analist il Capo of Crypto, Bitcoin fiyat beklentisine dair paylaşımda bulundu. Daha önce yaptığı bir paylaşımı hatırlatan popüler analist, takipçilerine daha önce paylaştığı gönderideki yorumları okumalarının yeterli olacağını belirtti.

Analist, çoğu yatırımcının 17 bin dolar veya daha yüksek seviyelerde sıkışıp kaldığına dikkat çekti. il Capo of Crypto eski paylaşımında ise Bitcoin grafiği üzerinde bölgeleri göstererek şu ifadeleri kullanmıştı: 

“Her sıçrama daha küçük, düşük dipler ve düşük yüksekler. Destek dirence dönüşüyor, 12 bin seviyesi bir mıknatıs gibidir.” 

KALEO

Twitter’da 552 bin takipçiye sahip olan ve Kaleo adıyla bilinen ünlü balina ve analist, 2023’ün ilk çeyreğine dair olumlu bir yaklaşımda bulundu. Analist, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda BTC/USD paritesinde bir dip sıralamasının devam ettiğini ve önümüzdeki çeyreğin net bir yukarı yönlü fiyat hedefi sağladığını belirtti. 

22 bin dolar civarındaki alanın, birkaç ay öncesine uzanan 8 saatlik grafiğin yüksek seviyelerine dayanarak fiyat için bir mıknatıs gibi davranacağını öne sürdü. 

Michael Van de Poppe

Youtube’da 164 bin Twitter’da ise 643.3 bin takipçiye sahip olan tecrübeli kripto para analisti Michael Van de Poppe da Bitcoin fiyatı ile ilgili kısa ve uzun vadeli görüşlerini paylaştı. Ünlü analist BTC fiyatı ile ilgili yorumlarını YouTube üzerinden yaptığı paylaşımla aktardı. 

“18.600 doların altındaki her şey sapma olarak veya trendin devamı olarak sınıflandırılabilir. Eğer 18.600 doların üzerine çıkamazsak 12.300 dolarlık destek seviyesine kadar gerileyebiliriz. Bununla birlikte, şu anda destek noktasına odaklanan insan sayısı biraz fazla, bu da büyük olasılıkla oraya ulaşamayacağımız anlamına geliyor.”

Analist, boğaların kısa vadeli güçlü bir sıkışmayı tetiklemek için Bitcoin’in kilit bir seviyenin üzerine çıkması gerektiğini belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: 

“20.600 doları kırabilirsek trendi kırmış olacağız. Bu direnç seviyesinin üzerindeki stopların miktarı yeterli olacak bu da büyük olasılıkla bir boğa koşusu olacağı anlamına geliyor. Böylece, 29.200 dolar seviyesine ve muhtemelen 38.500 dolar civarındaki noktaya hareket etmeye devam edeceğiz çünkü sadece buranın üzerinde likidite alacağımızı düşünüyorum.” 

TechDev

TechDev takma adı ile bilinen ve Twitter’da 402 bin takipçiye sahip olan ünlü analist, 2023 yılı için BTC beklentilerini takipçileri ile paylaştı. TechDev’in Twitter üzerinden paylaştığı verilere göre kripto para piyasalarında yaşanan düzeltme hareketi yıl başında değil, 2021 senesinin ikinci çeyreğinde başladı. 

Analiste göre kripto piyasası 2016 ve 2017 yıllarındaki hareketleri taklit ediyor. Aradaki fark ise döngülerin daha uzun zaman alması. TechDev bunların yanında makroekonomik göstergelerin de kripto piyasasının kaderini tayin etmede önemli rol oynadığını düşünüyor. DevTech’in tahminin göre 2024 Nisan ayından itibaren yeni bir ralli yaşanabilir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Pi Network Borsa Listelemesi Hakkında Açıklama Yaptı

Ocak Ayının Önemli Kripto Etkinlikleri