in ,

Bitcoin (BTC) Hakkında Ünlü Analistlerin Nisan Ayı Tahminleri

BTC

Bu akşam aylık kapanışını gerçekleştirecek olan Bitcoin (BTC), Şubat ayını 23.486 dolar seviyesinden kapatmıştı. BTC, bu yazının yazıldığı sırada ise 27.991 dolar seviyesinde bulunuyor. Bu yazımızda ünlü analistlerin Bitcoin için Nisan ayı tahminlerini inceleyeceğiz. 

Crypto Chase 

Popüler analist Crypto Chase Twitter’dan yaptığı paylaşımda: “Hiçbir şey değişmedi, yükseklerin üzerinde güzel bir küçük pop var ama bu bekleniyordu” ifadelerini kullandı ve hareketi bir sapma olarak nitelendirdi. 

Crypto Chase paylaşımının devamında ise: “Eyleme geçmeye hazır olun ve bir sonraki fırsata odaklanın” ifadelerine yer verdi. 

Kaleo

Bazı analistler Bitcoin fiyatında düzeltme beklediğini söylese de başarılı analist Kaleo BTC’nin 30 bin doların üzerine çıkmasını bekliyor. Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan Kaleo, Bitcoin’in 30 bin doları geçmeden önce küçük de olsa bir düşüş yaşayabileceğini belirtti. 

Ayıları açığa satış yapmamaları konusunda uyaran Kaleo şu ifadeleri kullandı:

“Ayılar bu piyasada açığa satış yapmaya devam etmek için ellerinden gelen her fırsatı arıyorlar. Ne yazık ki patlamaya devam edecekler.” 

Ayrıca yaşanan düşüşlerin aksiliklerden ziyade fırsat olarak görülmesi gerektiğini belirten tecrübeli analist, bu BTC düzeltmesinin yatırımcılar için hediye olduğunu söyledi. 

Benjamin Cowen

Bir kripto para analisti ve aynı zamanda Youtuber olan Benjamin Cowen, Bitcoin fiyatı ile ilgili yorumlarda bulundu. Benjamin Cowen, BTC fiyatı için olumsuz yorum yapan analistler arasında yer aldı. Cowen, The David Lin Report’a verdiği röportajda, Bitcoin fiyatının Kasım ayının düşük seviyesi olan 15.500 doları yeniden test edebileceğini söyledi. Analiste göre Bitcoin fiyatı %40’ın üzerinde düşüş yaşayabilir. 

Cowen konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 

“2015’te olduğu gibi potansiyel bir çift dip oluşumu için ciddi bir durum olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden böyle bir düşüş görebileceğimizi tahmin ediyorum. Ayrıca potansiyel olarak önceki düşük seviyenin birkaç bin dolar aşağısını da görebiliriz.” 

Dave The Wave

Twitter üzerinde oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip olan başarılı analist Dave The Wave, BTC fiyatı için Kaleo gibi pozitif düşünüyor. Dave the Wave, MACD’nin haftalık veya aylık önemli rallilerden hemen önce yükselişe geçtiğini söylüyor ve şu an da dahil olmak üzere BTC tarihinde altı önemli tarihe işaret ediyor. 

Bitcoin’i dolar yerine altın ile kıyaslamayı tercih eden Dave the Wave, yaklaşık 20 yıl boyunca BTC’nin altınla aynı piyasa değerine ulaşabileceğini ve bunun da yaklaşık 22 kat fiyat artışı anlamına gelebileceğini öne sürüyor. 

Analist yaptığı son paylaşımda ise yeni ayı kastederek: “Bitcoin için büyük gün. Günlük-aylık MACD’nin ezici gücünün direnci yeniden aştığını görecek miyiz?” ifadelerini kullandı. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Mart Ayının Öne Çıkan Fundrasing Etkinlikleri

XRP, BTC

Kripto Balinaları Bu Ay Hangi Coin’leri Aldı?