in ,

Bitcoin (BTC) Hakkında Ünlü Analistlerin Mayıs Ayı Tahminleri

BTC

Mart ayı kapanışını 28.334 dolar seviyesinden yapan Bitcoin (BTC), bu yazının yazıldığı sırada ise 29.089 dolar seviyesinde bulunuyor. Bu yazımızda ünlü analistlerin Bitcoin için Mayıs ayı tahminlerini inceleyeceğiz. 

Kaleo 

Kaleo takma adı ile bilinen tecrübeli kripto analist, Bitcoin’in 40.000 dolara ulaşma yolunda olduğunu ancak o seviyelere yükselmeden önce muhtemelen bir satış olayına tanık olacağını söyledi. Analiste göre Bitcoin yükseliş ivmesini yeniden kazanmadan önce muhtemelen 25.000 dolardaki desteği yeniden test edecek. 

Kaleo: “Ne olursa olsun bunlar mevcut Bitcoin fiyat hareketine ilişkin düşüncelerim. 40.000 dolar seviyesi hala bir mıknatıs” ifadelerini kullandı. 

Michael Van de Poppe

Tecrübeli kripto para analisti Michael Van de Poppe, Bitcoin fiyatındaki son hareketleri değerlendirdi. Poppe, yaşanan yükselişin bir short squeeze olduğunu, Bitcoin’de yaşanan düşüş üzerine yatırım yapan yatırımcıların kayıpları önlemek için pozisyonlarını geri almak zorunda kaldıklarını ve fiyatı yükselttiklerini belirtti. 

En kritik seviyenin 29.000 dolar olduğunu söyleyen Poppe, Bitcoin’in 29.200 dolar seviyesinin üzerine çıktığı takdirde yukarı kırılımına devam edeceğinden emin olduğunu söyledi. 

Bitcoin’de yükseliş serisinin sona ermediğini söyleyen tecrübeli analist, 38.000 dolar ila 42.000 dolar arasında bir zirve beklediğini açıkladı. Bu zirvenin ise Bitcoin’in 30 bin doları kırmasının ardından bir ya da iki ay içinde gerçekleşmesini beklediğini açıkladı. 

Peter Brandt

Factor Trading Service kitabının yazarı Peter Brandt, Bitcoin’in piyasanın lideri olmayı hak eden tek gerçek kripto para birimi olduğunu öne sürdü. Brandt, Bitcoin’in piyasa değeri yüzdesinin toplam kripto para piyasasına oranını ölçen BTC dominans grafiğinin, birden fazla üst ve alt sınır teması ile 24 aylık bir dikdörtgen formasyon oluşturduğunu söyledi. 

Bu aralığın kırılmasının, Bitcoin ve kripto para piyasasının geleceği için büyük önem taşıdığını belirten Brandt: “Benim görüşüm Bitcoin’in tüm sahte BTC’leri gömeceği yönünde. Sonunda tek bir kral olacak o da Bitcoin olacak” ifadelerini kullandı. 

TechDev

Başarılı kripto para analisti TechDev, Bitcoin’in küresel likidite döngülerini takip etme eğiliminde olduğunu belirtti. Çin’in 10 yıllık tahvillerini (CN10Y) ABD dolar endeksi (DXY) ile karşılaştıran TechDev, bu grafiğin geçmiş verilerde yeni Bitcoin boğa koşularının başlangıcına işaret eden önemli bir yükseliş sinyali verdiğini söyledi.

Grafik üzerinde bölgeleri sarı ok ile işaretleyen TechDev: “Sarı oklar halving tarihleri değil. Bunlar, Bitcoin’de yeni zirvelere doğru her parabolik yükselişten önce gelen likidite sinyalleri” ifadelerini kullandı. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Nisan Ayının Öne Çıkan Fundrasing Etkinlikleri

XRP, BTC

Kripto Balinaları Bu Ay Hangi Coin’leri Aldı?