in ,

Bitcoin (BTC) Hakkında Ünlü Analistlerin Eylül Ayı Tahminleri

Bitcoin

Bitcoin (BTC), Haziran ayındaki dibinden güç toplayarak Ağustos ortasında yeniden $25.000 seviyesinin üzerini test etmiş ancak direnç seviyesini geçmekte zorlanmıştı.

Direnç seviyesinde satışla karşılaşan Bitcoin (BTC), geçen hafta FED Başkanı Powell’ın, Jackson Hole’deki konuşmasıyla iyice ivme kaybı yaşadı. Dijital varlık yazı kaleme alındığı sırada $20.000 seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışıyor. Peki, ünlü isimlerin Bitcoin’e yönelik öngörüleri nedir? Bunu merak ediyorsanız yazıyı okumaya devam etmenizi tavsiye ederim.

Ünlü isimlerin ne dediğine bakmadan önce Bitcoin’in geçmişine şöyle bir bakalım. 2013’ten itibaren Eylül ayları değerlendirildiğine, sonbaharın başlangıcı Bitcoin için çoğunlukla satıcılı geçmiş. Alıcılı olan 3 yılda ise dijital varlık 2016 yılı dışında Eylül aylarında pek bir getiri yaratmamış. Aşağıda 2013 yılından itibaren aylık dönemlerle Bitcoin ne yapmış daha net görebilirsiniz.

Image

Ünlü İsimler Ne Diyor?

Lark Devis bugün attığı tweet’te ” Bitcoin’in son 3 aydaki (aylık) kapanışı, 2017 ATH’sinin tam üstünde gerçekleşti. Piyasa keskin bir şekilde hayatta kalmaya devam ediyor.” yorumunda bulundu.

Buna karşılık Binance CEO’su Changpeng Zhao ya da kısaca CZ’den ise daha umut verici mesajlar geldi. CZ ise 30 Ağustos’ta bir önceki tweet’lerinden birini alıntılayarak “Boğa piyasaları, ayı piyasalarının dibinden başlar. Sadece bir yorum. Herhangi bir tavsiyede bulunmuyorum. Bu yüzden her zaman buradayız.” şeklinde bir tweet atmayı tercih etti.

Diğer taraftan yine CZ’den, basit ancak dikkate değer bir tweet daha geldi. CZ 28 Ağustos tarihinde attığı tweet’te “Bitcoin ilk olarak beş yıl önce $20.000 seviyesine ulaştı. Bitcoin bugün yaklaşık aynı seviyede. Bugünün fiyatı, son beş yıldaki tüm gelişmeyi ve benimsemeyi silmiyor. Fiyat, ilerlemenin değil kitle psikolojisinin bir yansımasıdır. Bitcoin bundan 5 yıl sonra farklı bir fiyatla burada olacak.” şeklinde daha uzun vadeli görüşünü paylaşmıştı.

Diğer taraftan ünlü analist Michaël van de Poppe’ye göre ise Bitcoin (BTC) $19.000 seviyesine temas ettikten sonra yeniden yükseliş eğilimine girecek. Poppe’ye göre ise hedef fiyat yaklaşık $29.500 seviyesinde bulunuyor.

Analist Rekt Capital ise 30 Ağustos tarihinde Twitter hesabından “BTC’nin $65.000’lık ATH’sinden bu yana 300 gün geçti. Bu, ayı piyasasının sona yaklaştığı anlamına geliyor. Tarihsel olarak Bitcoin (BTC) ayı piyasası mutlak dipleri, önceki boğa piyasası zirvesinden yaklaşık 365 gün sonra ortaya çıkma eğilimindedir.” yorumunda bulundu. Diğer taraftan yine Rekt Capital’in 29 Ağustosta attığı bir başka tweet’i ise “BTC, 200 haftalık hareketli ortalamasının altında art arda iki haftalık kapanış yaşadı ve bunu tekrar dirence çeviremedi. BTC’nin yeni bir rallisinde, 200 günlük hareketli ortalama önemli dirençlerden biri olacak.” şeklindeydi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

HOPR Kurucusu Rik HOPR Hakkında Lupo’nun Sorularını Cevapladı!

LUNC

Terra Classic (LUNC) Neden Artıyor?