içinde , , ,

Bitcoin (BTC) Güncel Teknik Analizi | 28.09.2022

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Bitcoin (BTC) ) analizini paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Son günlerde yüksek volatilite ile hareket eden Bitcoin (BTC), her iki yöne de sert hareketler gerçekleştirmekte. ABD tarafından gelen enflasyon haberleri ile birlikte, global çapta yaşanan ekonomik gelişmeler üzerinden olumsuz hava devam etmekte.

Son olarak FED tarafından gerçekleştirilen 75 puanlık faiz arttırımı ile 20.000 dolar seviyelerini tekrardan kaybeden Bitcoin (BTC), geçtiğimiz haftadan itibaren başlayan yeni bir düşüş trendi oluşturdu. Dün 20.315-20.600 dolar bölgesinde trend direncini test etmesine rağmen bu bölgeden reddedilerek tekrardan sert düşüşler yaşadı.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 18.700 dolar seviyelerinden fiyatlanan Bitcoin (BTC), aynı zamanda dün gerçekleşen düşüşler sonrası EMA50 göstergesinin de altında hareket ediyor. 18.710 dolar seviyelerinde bulunan destek üzerinde son 8 saatlik hareketi içerisinde düşük volatilite gözlemlenmesi bu destek seviyesinden beklenen tepkinin gelmemesine yol açtı.

18.710 desteğinin kırılması halinde Bitcoin (BTC) için bir alt destek seviyesi olarak 17.600 dolar seviyeleri takip edilebilir. Olası bir yukarı yönlü hareket halinde ise öncelikle 19.170 dolar seviyelerindeki EMA50 göstergesinin direnç olarak çalışıp çalışmayacağına dikkat edilebilir. Yukarı yönlü hareketler halinde aynı zamanda 19.545 dolar seviyelerinde olası bir direnç ile de karşılaşabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Kriptopara

Eylül Ayında Öne Çıkan Yüksek Potansiyelli Kripto Para Projeleri

Radio Caca (RACA) Eylül Ayı Son Gelişmeler