içinde ,

Bitcoin (BTC) Fiyatının Düşüşü Nereye Kadar Sürecek?

Bitcoin, 24.200 dolar seviyesine kadar çıktıktan sonra bir anda sert düşüşe geçti. BTC/USD işlem çiftinde görülen bu düşüş birçok yatırımcıda panik yaratsa da bunun aslında bir benzeri kısa süre önce yaşanmıştı. Mart 2020 tarihinde Koronavirüs hastalığının salgın ilan edilmesi sebebiyle küresel piyasalarda yaşanan düşüş, Bitcoin’i de etkisi altına almıştı.

Bitcoin fiyatı o tarihlerde 3.700 dolara kadar geriledi ve BitMEX kripto para borsasının sistemlerinde çıkan arıza nedeniyle zar zor bu noktada durdu. An itibarıyla ise 24.100 dolar seviyelerinden başlayan düşüş 22.200 dolara kadar düşüşün yaşanmasına yol açtı. Bitcoin fiyatının yaşadığı bu düşüşün sebebi Mart 2020 tarihindeki ile birebir aynı.

İngiltere’den gelen mutasyon Covid haberi, Avrupa piyasalarını tepetaklak etti. ABD piyasaları basın saati itibarıyla henüz açılmadı ve ABD piyasaları açılır açılmaz buradaki sert düşüşün Bitcoin’i daha fazla etkilemesi bekleniyor. Koronavirüs hastalığının mutasyona uğraması haberleri sonrası birçok ülke İngiltere ile olan uçuşlarını iptal etti veya geçici süreliğine kapattı. Ancak İngiltere’den İtalya’ya giden bir kişide de benzer hastalığa rastlanması şimdiden Avrupa’nın bundan kaçamayacağının düşünülmesine yol açtı.

Bitcoin fiyatının daha önce de küresel piyasalar ve ABD endeksleri ile beraber sert düştüğü görülmüştü. Yine bunun benzerinin yaşanması için ise paniğin ve korkunun artması gerekiyor. Panik ile korkunun bu seviyelere ulaşması, ABD piyasalarının açılması ve sert satışların gelmesi ile görülebilir. Şu an için herkesin gözü ABD piyasalarının bu olaya vereceği tepkiye çevrildi ve BTC için yeniden 20.000 dolar altını görmek bir hayli olası.

Bitcoin fiyatının 20.000 doların altın düşmesi durumunda sıradaki destek noktalarının ise 19.800 dolar, 19.200 dolar ve 18.700 dolar olduğu biliniyor. Eğer ABD piyasalarında korkulan olmazsa BTC fiyatı 22.000 dolardan yeniden yükselişe geçme ve eski seviyesine dönme şansına da sahip.

Shadowman tarafından yazıldı.

Elon Musk, “Multi-Milyarlık Bitcoin Yatırımının” Sinyallerini Verdi

Altın Fiyatları İçin Gözler Mali Teşvik Paketine Çevrildi