içinde , ,

Bitcoin (BTC) Fiyatını Etkileyecek Önemli Gelişmeler

Bitcoin

Düşüş trendini devam ettiren Bitcoin (BTC) için önümüzdeki günlerde yaşanacak önemli gelişmelerin analizini sizlerle paylaşmak istiyorum.

69.000 dolar seviyelerindeki ATH sonrası başlayan düşüşlerin devam ettiği bu günlerde, 45.900-48.500 fiyat aralığında yatay bir görünüm ile fiyatlanmaya devam eden Bitcoin (BTC), bu bölge içerisinde oluşturduğu düşen trend içerisinden çıkmakta da zorluk çekiyor.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 5 Ocak 2022

Cuma günü ABD’de açıklanacak olan tarım dışı istihdam rakamlarının, dolar endeksine olan etkilerine bağlı olarak volatilitenin yükseldiği günlere girmiş olabiliriz. Ayrıca bugün açıklanacak olan FED aralık 2021 toplantı tutanaklarının da gün içerisinde volatiliteyi arttırma olasılığı göz önünde bulundurulmalı. Tutanaklarda bilinenlerin dışında bir bilgi beklenmese de, 2022 ilk çeyreği için enflasyon adına eklenmiş enflasyon verilerinin olması halinde, bu konu dikkatli bir şekilde incelenmeli.

Teknik açıdan bakacak olursak, 46.850-45.500 bölgesinin altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde düşüş trendi tekrardan sertleşebilir ve 41.900 dolar seviyelerindeki desteği test etmek isteyebilir. Bu olasılığın gerçekleşmesi halinde dolar endeksinin (DXY) de vermiş olduğu tepkiler göz önünde bulundurulmalı. 96.390 seviyelerinde bulunan direnci kırması halinde, dolar endeksi (DXY) 97.700 seviyelerindeki dirence doğru hareketini devam ettirerek dolar karşılığında fiyatlanan ürünlerde sert düşüşler yaşatabilir.

Bitcoin’in 46.850 dolar direncini kırması halinde ise 48.500 dolar seviyelerindeki dirence kadar tepki alımlarını sürdürmesi beklenebilir. Bu direncin test edilmesinden sonraki fiyat hareketleri, uzun süredir beklenen yön tayini için güzel bir takip noktası oluşturabilir. 48.500 direncinin kırılması halinde 51.000 dolar seviyelerindeki direnç test edilebilir.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Yapı Kredi Portföy Yönetimi’nden Blockchain Fonu

Airbnb Müşterileri, Kriptopara İle Ödeme Yapmak İstiyor