in , , ,

Bitcoin (BTC) Fiyatındaki Bir Sonraki Zirve Ne Olacak? | BTC Teknik Analizi

Bitcoin

Bitcoin ETF onayının Nasdaq imzalı belgesinin ortaya çıkması ile bütün gözler SEC’e çevrildi. Hala bu konu hakkında bir açıklama yapmayan SEC’in onay verip vermediği bugün ya da yarın belli olacak. Bu onayın resmi bir şekilde açıklanmasını bekleyen piyasalar hafta sonunu ve hafta açılışını yatay hareketler ile sürdürdü.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 60.900 dolar seviyelerinden fiyatlanan Bitcoin, 59.900-61.600 dolar destek bölgesi içerisinde hareket ediyor. bu destek seviyesinin kırılımı halinde, 57.160 dolar seviyelerindeki desteğe kadar geri çekilmeler devam edebilir.  Ayrıca RSI üzerinde oluşan negatif uyumsuzluk da göz ardı edilmemeli.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Bloomberg tarafından yayınlanan ETF detayları sonrası 57.160 dolar direncini sert bir şekilde kıran Bitcoin, 63.000 dolar seviyelerine kadar yükselmişti. Yeni bir zirve beklentisi içerisinde olan kripto para piyasalarında genel olarak bu beklenti hala devam etmekte. 64.800 seviyelerindeki zirvenin kırılımı halinde sırası ile 65.350 ve 68.500 dolar seviyeleri takip edilebilir. Bu seviyelere ulaşılması halinde olası bir 70.000 dolar yolculuğu da başlamış olabilir.

Bitcoin 14 Nisan 2021 tarihinde 64.854 dolar seviyelerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Yazılım Geliştiricisi Olmak için İpuçları

Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Dogecoin (DOGE) Teknik Analizi | 18 Ekim 2021