in , ,

Bitcoin (BTC) Fiyatında Toparlanma Sinyalleri

Bitcoin (BTC) fiyatı Çarşamba günü %1.35 değer kazandı. Salı günü yaşanan %0.37’lik kaybı tersine çeviren BTC, seansı 26.501 dolar seviyesinden kapattı. Böylelikle, sekiz günlük kayıp serisine son vermiş oldu.

BTC ve daha geniş piyasa Çarşamba seansına girerken mücadele etmeye devam etti. SEC’e yönelik piyasa duyarlılığı ve SEC’nin bekleyen BTC Spot ETF Başvurularını onaylama olasılığı alıcı iştahı üzerinde baskı yarattı.

Bitcoin, Goldman Sachs

Günlük grafik BTC’nin 26.850-27.500 dolar direnç bandının altında olduğunu gösteriyor. Çarşamba günü yaşanan kazançlara rağmen, sekiz günlük kayıp serisi BTC’yi 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında bırakmaya devam ederek yakın ve uzun vadeli fiyat sinyalleri gönderdi.

14 günlük RSI’ya bakıldığında 26,69 BTC’yi aşırı satım bölgesinde göstermeye devam etti. RSI, 25.650-25.340 dolar destek bandını devreye sokmak için 26.000 doların altına dönüşü destekleyen EMA’larla aynı hizada. Bununla birlikte, BTC’nin 26.500 dolara dönmesi, 26.850-27.500 dolar direnç bandının alt seviyesine doğru bir hareketin sinyalini verecektir. 200 günlük EMA boyunca bir hareket, yatırımcı duyarlılığında bir değişime işaret edecektir.

4 saatlik grafiğe bakıldığında, BTC 26.850-27.500 dolar direnç bandının altında seyrediyor. BTC, 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında kalarak yakın vadeli fiyat sinyallerini yeniden teyit ediyor.

49.01’lik 14-4H RSI değeri, satış baskısının alım baskısından ağır basmasıyla birlikte orta derecede düşüş eğilimini yansıtıyor. RSI, 26.000 doların altında ve 25.650-25.340 dolar destek bandının oyunda olduğu EMA’larla önemli ölçüde aynı hizada. Bununla birlikte, 26.850-27.500 dolar direnç bandının alt seviyesine doğru bir hareket, 26.850-27.500 dolar direnç bandının üst seviyesini hedeflemek için 50 günlük EMA’dan bir kopuşu destekleyecektir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Teknik Analizciler Bu Hafta Ne Konuştu?

First Digital USD (FDUSD) Nedir?