in , ,

Bitcoin (BTC) Fiyatında Takip Edilmesi Gereken Seviyeler Hangileri?

Temmuz ayının ilk haftasına yoğun bir başlangıç yapıyoruz. Bugün Çin ve ABD’den gelecek imalat PMI rakamları piyasaların gündeminde olacak. Çin imalat sektöründe beklenmedik bir daralma ve ABD imalat sektöründe daha derin bir daralma resesyon korkularını yeniden alevlendirecektir.

Bununla birlikte, yatırımcılar kripto haber kanallarını yakından takip etmelidir. ETF, Binance ve SEC ile ilgili haberler fiyat değişimlerinde rol oynayabilir. Gary Gensler’in ABD’li kanun yapıcıların artan incelemesiyle karşı karşıya kalmasıyla birlikte, SEC’nin ve ABD’li kanun yapıcıların faaliyetlerinin de dikkate alınması gerekecek.

Bitcoin (BTC) fiyatı, bu yazının yazıldığı sırada %0.32’lik artışla 30.639 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu.

EMA’lara ve 4 saatlik mum grafiğine bakıldığında, EMA’lar yükseliş sinyalleri gönderdi. BTC fiyatı, 50 günlük EMA’nın (30.315) üzerine yerleşti. 50 günlük EMA, 200 günlük EMA’dan daha da uzaklaşarak yükselişin sinyallerini gönderdi.

50 günlük EMA’nın (30.315) üzerinde bir tutuş, boğalara ikinci direnç seviyesi olan 31.176 dolara ve 31.500 dolara bir kırılım sağlamak için birinci direnç seviyesi olan 30.904 dolar üzerinden bir hareketi destekleyecektir. Bununla birlikte, 50 günlük EMA (30.315) seviyesinden bir düşüş, birinci destek seviyesi olan 30.271 doları ve 30.000 doların altındaki ana destek seviyelerini görünür hale getirecektir. 50 günlük EMA’dan bir düşüş, fiyatta geri çekilmenin sinyallerini verecektir.

Bitcoin fiyatında yukarı yönlü harekette takip edilecek direnç seviyeleri sırasıyla 30.904, 31.176 ve 31.809 dolar iken, düşüş senaryosunda takip edilecek destek seviyeleri ise 30.271, 29.910 ve 29.277 dolar olarak sıralanabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

dYdX, v4 Testnet’ini Gerçekleştireceğini Duyurdu

Binance, Innovation Zone’da Pendle’ı (PENDLE) Listeleyecek