in , ,

Bitcoin (BTC) Fiyatında Son Durum Ne? Takip Edilecek Seviyeler Hangileri?

Bitcoin (BTC) Pazar günü %0,45 oranında yükseliş yaşadı. Cumartesi günü yaşanan %0.21’lik kazancın ardından BTC haftayı %0.40 düşüşle 26.051 dolar seviyesinden kapattı. Dip alıcılar, SEC’nin BTC-Spot ETF başvurularını sonunda onaylaması umuduyla hafta sonu destek sağladı.

Bitcoin (BTC) bu sabah trend çizgisinin ve 25.506 dolar destek seviyesinin üzerinde kaldı. Bununla birlikte, 26.000 dolarlık direnç, yukarı yönü sınırlamaya devam etti ve BTC’yi 26.755 dolar direnç seviyesinin altıda bıraktı. BTC Spot ETF’lerinin SEC incelemesine yönelik tutumdaki bir değişim, kırılma sağlayacaktır.

Bununla birlikte, BTC’nin boğalara 26.500 dolar ve 26.755 dolar direnç seviyesinde bir çalışma sağlamak için trend çizgisinden kaçınması gerekiyor. Tekrar 26.500 dolara ulaşılamaması halinde trend çizgisi ve 25.506 dolar destek seviyesi görünürde kalacak. BTC, 50 günlük EMA’nın 200 günlük EMA’ya doğru düşüşe geçmesi halinde trend çizgisinin ve 25.506 dolarlık destek bandının altına inerek 25.000 doların altını hedefleyebilir.

14 günlük RSI’a bakıldığında, 37,16 değeri BTC’nin aşırı satım bölgesine girmeden önce 25.500 doların altına düşebileceğini gösteriyor.

BTC, trend çizgisinin 25.506 dolar destek bandının üzerinde kalmaya devam ediyor. Ancak BTC, 200 günlük ve 50 günlük EMA’ların altında yer alarak düşüş sinyalleri gönderiyor.

Trend çizgisini üzerinde tutulması, 50 günlük EMA ve 26.755 dolar direnç seviyesinde bir koşuyu destekleyecektir. Bununla birlikte, BTC’nin 50 günlük EMA’dan çıkmak için yükseliş eğilimli bir kripto faaliyetine ihtiyacı var.

43,91’lik 14-4H RSI okuması, BTC’nin aşırı satım bölgesine girmeden önce daha da düşebileceğini gösteriyor. Düşüş gösterileri trend çizgisini. Ve 25.506 dolar destek seviyesini oyunda bırakıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Uniswap V4 Nedir?

Haftanın Takip Edilecek Makroekonomik Gelişmeleri