in , ,

Bitcoin (BTC) Fiyatında Son Durum Ne?

Bitcoin (BTC) fiyatı, bu yazının yazıldığı sırada yaşadığı %0.40’lık geri çekilmeyle 27.835 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. Güne karışık bir başlangıç yapan Bitcoin sabah erken saatlerde 27.620 dolar seviyesine kadar düştü. 

Bitcoin’in 28.315 dolarlık ilk direnç seviyesini ve Pazartesi gününün en yüksek seviyesi olan 28.475 doları hedefelemek için 27.932 dolarlık pivottan geçmesi gerekiyor. 28.000 dolar seviyesine yaşanacak geri dönüş, uzun bir yükseliş seansına işaret edecektir. ABD borç tavanıyla ilgili haberler ve ABD ekonomik göstergeleri, genişletilmiş bir ralliyi desteklemek için kripto dostu olmalıdır. 

Uzatılmış bir ralli durumunda, Bitcoin muhtemelen ikinci direnç seviyesini 28.857 dolar bölgesinde test edecektir. Bitcoin’in üçüncü direnç seviyesi ise 29.782 dolar bölgesinde yer alıyor. 

Pivot üzerinden hareket edilememesi halinde birinci destek seviyesi 27.390 dolarda devreye girecektir. Bununla birlikte, olası bir satış baskısı durumunda ikinci destek seviyesi 27.007 dolar bölgesinde aşağı yönü sınırlamalıdır. Bitcoin’in üçüncü destek seviyesi ise 26.082 dolar civarında yer alıyor. 

50 günlük EMA’nın 100 günlük EMA üzerinden yükselişe geçmesi, 29.000 doları hedeflemek için 28.315 dolardan bir kırılımı destekleyecektir. Bununla birlikte 27.390 dolar ve 200 günlük EMA (27.441) üzerinden bir düşüş, 100 günlük (27.186) ve 50 günlük (26.145) EMA’ları görünür hale getirecektir. 50 günlük EMA’dan bir düşüş, fiyatta geri çekilmenin sinyallerini verir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ayın Öne Çıkan IDO’ları

Haziran Ayı İçerisinde Token Kilidi Açılacak Projeler