içinde , ,

Bitcoin (BTC) Fiyatında Sert Düşüş! Düşüşün Arkasındaki Nedenler

FED toplantısından çıkan kararlar sonrasında hızlı bir yükseliş hareketi gerçekleştiren Bitcoin (BTC), bugün ABD borsalarının da açılışı ile sert düşüşler yaşamaya başladı.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Günlük açılışını 39.670 dolar seviyelerinden yaparken, bu yazının hazırlandığı saatlerde 35.990 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. Günlük kayıpları %9’un üzerine çıkan Bitcoin (BTC) bu süreç içerisinde 3.700 dolardan fazla bir kayıp yaşadı.

Düşüşlerin devam etmesi halinde 35.000 dolar seviyelerinde ara bir destek bulabilir. Bu destek seviyesinden gelecek tepki alımlarının güçlü olması halinde 37.300-39.750 dolar bölgesini tekrardan test etmek isteyebilir. Ancak aşağıdaki grafikte de belirtildiği üzere 29.790 dolar seviyelerinde Mart 2020 tarihinden gelen yükseliş trendinin desteğini de test etmek isteyebilir.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

Bugünkü düşüşlerin bir sebebi olarak şahsen, FED üyelerinin Başkan Powell hakkında yapmak istedikleri açıklamaları mantıklı buluyorum. Aşağıdaki grafik üzerinde belirtmiş olduğum seviyelerden daha önceki Bitcoin (BTC) analizlerimde bahsetmiştim.

Bu senaryonun gerçekleşmesi halinde trend desteğinden daha güçlü bir dönüş yaşanması ihtimali de göz önünde bulundurulabilir. Ayrıca haziran ayı içerisinde ABD ekonomisi için öngörülen resesyon sürecinin de başlama ihtimali, bu seçeceği biraz daha güçlendiriyor. Negatif büyüme verilerine ulaşan ABD ekonomisi sonrasında dolar endeksinin kayıplar yaşama ihtimali de göz önünde bulundurulabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Terra (LUNA) 1,5 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı

Lido Finance, En Yüksek TVL’ye Sahip DeFi Protokolü Oldu