in , ,

Bitcoin (BTC) Fiyatında Rüzgar Hangi Yöne Esiyor?

Bu yazının yazıldığı sırada yaşadığı %0.07’lik düşüşle 27.571 dolar seviyesinden fiyatlanan Bitcoin (BTC), güne karışık bir başlangıç yaptı. Varlık sabahın erken saatlerinde 26.660 dolara kadar geriledi. 

Bitcoin fiyatının 27.882 dolardaki ilk büyük direnç seviyesini hedeflemek için 27.632 dolarlık pivotun üzerinde fiyatlanması gerekiyor. Salı gününün en yüksek seviyesi olan 28.846 dolara doğru bir hareket, uzun bir yükseliş seansına işaret edecektir. 

Uzatılmış bir ralli durumunda, Bitcoin muhtemelen ikinci direnç seviyesini 28.095 dolarda test edecektir. Bitcoin’in üçüncü direnç seviyesi ise 28.558 dolar bölgesinde bulunuyor. 

Pivot seviyenin altında fiyatlanmaya devam etmek, birinci destek seviyesini 27.419 dolardan devreye sokacaktır. Ancak, ABD TÜFE raporu kaynaklı satışları engellemek için Bitcoin’in 27.000 doların altına düşmekten kaçınması gerekiyor. İkinci destek seviyesi 27.169 dolarda aşağı yönü sınırlamalıdır. Varlığın üçüncü destek seviyesi ise 26.706 dolar civarında yer alıyor. 

50 günlük EMA’nın 200 günlük EMA’yı aşağı yönlü kesmesi, 27.419 dolar üzerinden düşüşü destekleyerek 27.169 doları görünür hale getirecektir. Bununla birlikte 27.882 dolar üzerinden bir hareket, boğalara 28.095 dolar, 200 günlük (28.410) ve 50 günlük (28.425) EMA’larda bir çalışma sağlayacaktır. Bitcoin’in 50 günlük EMA’yı geçmesi yükseliş sinyalleri verir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 9 Mayıs 2023

kripto analiz

Dolaşımdaki Arz, Toplam Arz ve Maksimum Arz