in ,

Bitcoin (BTC) Fiyatına Genel Bir Bakış

Bitcoin (BTC) için Ekim 2020 gelen trend üzerinde kalma çalışmaları devam ediyor ancak grafik üzerinde de görüldüğü gibi hafta kapanışına az bir zaman kalmasına rağmen bu bölgeden yeterince uzaklaşılmış görünmüyor.

Klasikleşen pazar günü satışları bu açıdan önemini daha da arttırıyor. Bu trendin kırılması halinde bir alt trend desteği pandemi başlangıcından itibaren oluşan trende ait. Bu trend desteğinin bulunduğu bölge ise 19.000-20.000 seviyelerinde görünüyor. Kısa vadede 34.700 seviyesinden dönüşün aynı zamanda Fibonacci 0.618 seviyesine denk gelmesi Ekim 2020’den gelen trend desteği üzerinde tutunma olasılıklarını güçlendiriyor.

38.500-40.000 bandındaki direncin kırılması da bu trendin devamı açısından yol gösterici olabilir. 42.000 direnci hakkında ise şahsi fikrim bu seviyenin fiyatlanma açısından 51.000’i test etmek için önemli olmasının dışında piyasa genelinde psikolojik bir noktaya gelmiş olması. Yatırımcıların piyasaya olan güveninin geri gelmesi açısından psikolojik direnç olarak da değerlendirilebilir.

Bitcoin

Hem sert düşüşler sonrası piyasaya olan güvenin azalması hem de dünya çapında hükümetlerin kriptoparalar ile ilgili yaptığı olumsuz açıklamalar ve FED kararlarının artık bir beklenti oluşturma görevi üstlenmesi bir alt trend desteğine gidişin sebepleri olabilir. Diğer taraftan ise ABD ekonomisine bağlı olarak ülke çapında faiz arttırımı gerçekleştirilmemesi ve dolar endeksinin yaşadığı kayıplar, 2021’in ilk çeyreğinde yaşadığımız kriptopara varlıklarındaki olağanüstü hacmin yatırımcılar üzerindeki pozitif etkisinin devamı ve proje bazında teknolojik olarak sürekli gündeme gelen yenilikler de temel bazda yeni bir ATH sürecinin sebepleri olabilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Blockchain, teknoloji

Blockchain Teknolojisinin Gıda Sektörüne Getirebileceği Yenilikler Nelerdir?

TrustFi

TrustFi’ya Oy Verip NFT Airdrop’u Kazanabilirsiniz!