in , ,

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yükselecek mi?

Bitcoin (BTC), bu yazının yazıldığı sırada %0.71 düşüşle 26.869 dolar seviyesine geriledi. 

Bitcoin’in 27.140 dolarlık ilk direnç seviyesini ve pazar gününün en yüksek seviyesi olan 27.297 doları hedeflemesi için 26.917 dolarlık pivottan geçmesi gerekiyor. 27.000 dolar seviyesine yaşanacak bir dönüş, uzun bir yükseliş seansına işaret edecektir. 

Uzatılmış bir ralli durumunda, Bitcoin muhtemelen ikinci direnç seviyesini 27.521 dolar bölgesinde test edebilir. Lider kripto para biriminin üçüncü direnç seviyesi ise 28.135 dolar seviyesinde bulunuyor. 

Pivot üzerinden hareket edilememesi halinde birinci destek seviyesi 26.536 dolar seviyesinden devreye girebilir. Bununla birlikte, olası bir satış baskısı durumunda Bitcoin fiyatının 26.000 doların altından kaçınması gerekir. İkinci destek seviyesi olan 26.313 dolar aşağı yönü sınırlamalıdır. Bitcoin fiyatının bu seviyelere gerilemesi durumunda ise takip edilecek üçüncü destek seviyesi 25.709 dolar civarında bulunuyor. 

50 günlük EMA (27.081) ve 27.140 dolar üzerinden bir hareket, boğalara 100 günlük EMA (27.391) ve (27.521) seviyelerinin üzerinde bir hareket sağlayacaktır. Ancak, 50 günlük EMA (27.081) üzerinden hareket edilememesi (26.536) dolar seviyesini görünürde bırakacaktır. 50 günlük EMA üzerinden bir hareket yükseliş sinyali olacaktır. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Yapay Zeka Nedir? Öne Çıkan Yapay Zeka Projeleri Hangileri?

Haftanın Takip Edilecek Makroekonomik Gelişmeleri