in , , ,

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yeni Bir Ralli İçin Hazırlık Yapıyor

Bitcoin

Geçtiğimiz gün düşen trend kırılımını gerçekleştiren Bitcoin fiyatı, bu kırılım sonrası yatay bir seyir izlese de bugün sabah saatlerinde başlayan hacimli alımların etkisi ile 44.260-45.330 dolar direnç bölgesini test etti. İlerleyen saatlerde alımların daha da artması ile hem bu direnç bölgesinin hem de 46.850 dolar seviyelerindeki direncin kırılımı gerçekleşti.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 47.200 dolar seviyelerinden fiyatlanan Bitcoin, küçük miktarlarda geri çekilmeler yaşıyor. 46.850 dolar direncinin retest hareketini gerçekleştirmesi ve başarılı olması halinde 48.800 dolar seviyelerinde olası bir direnç ile karşılaşılabilir. 48.800 dolar seviyesinin de aşılması halinde 51.000 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş hareketi izleyebiliriz.

46.850 dolar direncinin kırılımında başarısız olması halinde ise 44.260-44.330 dolar bölgesine kadar geri çekilmeler devam edebilir. Bitcoin bugün yaşanan yükseliş ile son iki haftada yaşadığı kayıpların tamamını geri almış oluyor. Eylül ayı içerisinde başlayan düşüş trendinde kaybedilen %30 civarındaki kayıpların ise üçte ikilik kısmı geri kazanılmış görünüyor. Eylül ayı zirvesi olan 52.900 dolar seviyelerinin kırılımı halinde Mayıs ayında yaşadığımız sert düşüş sonrası en yüksek seviyeye ulaşmış olacak.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

S&P 500 Nedir, Nasıl Çalışır?

Robert Kiyosaki: “Dünya Tarihinin En Büyük Çöküşü Bu Ekim’de Gerçekleşecek”