in , ,

Bitcoin (BTC) Fiyatı Toparlanma Eğiliminde

Bitcoin (BTC) fiyatı, bu yazının yazıldığı sırada yaşadığı %2.32’lik artışla 25.552 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. Güne düşüşle başlayan Bitcoin, açılış fiyatı olan 25.601 dolardan 25.450 dolara kadar düştü. 

Bitcoin fiyatının 25.976 dolardaki ilk direnç seviyesini hedeflemek için 26.000 dolar pivotundan kaçması gerekiyor. Perşembe gününün en yüksek seviyesi olan 25.766 dolara doğru bir hareket, genişletilmiş bir yükseliş seansına işaret edecektir. 

Uzatılmış bir ralli durumunda, Bitcoin fiyatı muhtemelen ikinci direnç seviyesini 26.500 dolarda test edecektir. Yükselişin devam ettiği bir senaryoda takip edilecek üçüncü direnç seviyesi ise 27.283 dolar bölgesinde bulunuyor. 

Pivot üzerinden yaşanacak bir düşüş, birinci destek seviyesini 25.035 dolardan devreye sokacaktır. Bununla birlikte, olası bir satış baskısı durumunda Bitcoin’in 24.000 doların altından kaçması gerekir. 24.460 dolar bölgesinde yer alan ikinci destek seviyesi aşağı yönü sınırlamalıdır. Olası düşüş senaryosunda takip edilecek üçüncü destek seviyesi ise 23.519 bölgesinde bulunuyor. 

50 günlük EMA (25.912) ve birinci direnç seviyesi (25.976) üzerinden yapılacak bir hamle, boğaların 100 günlük EMA (26.267) ve 26.342 dolar seviyelerine ulaşmasını sağlayacaktır. Ancak, 50 günlük EMA’yı (25.912) geçememek, birinci destek seviyesini ve 25.000 doların altını görünürde bırakacaktır. 50 günlük EMA’yı aşan bir hareket yükselişin sinyallerini gönderebilir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin ETF Nedir?

dYdX CEO’su, SEC Davalarını Değerlendirdi