içinde ,

Bitcoin (BTC) Fiyatı Ocak Ayında 250 Bin Doları Görebilir

Geçtiğimiz ay içerisinde Bitcoin fiyatının birçok defa üst seviyeleri test ettiğine şahit olduk. Son olarak 68 bin 530 dolar değeri ile rekor kıran Bitcoin`in geleceği yatırımcılar tarafından fazlasıyla merak konusu. Kırdığı rekorlarla yatırımcılarını heyecanlandıran Bitcoin, bazı önde gelen kripto analizcileri tarafından 250 bin dolar seviyelerine kadar çıkabileceği düşünülüyor.

Sosyal medyada yaklaşık 1,5 milyona yakın takipçisi bulunan ve bu alanda önde gelen kripto analizcilerinden biri olarak kabul gören Planb, yaptığı modellemeye göre BTC`nin yıl sonuna doğru 100 bin doları görmesini çok muhtemel görüyor. Planb`nin stok akış modeline göre (S2F) BTC`nin ocak ayı içerisinde 100 bin doları görmesinin ardından yeni bir ralli yaparak 250 bin dolara kadar çıkma ihtimali bulunuyor.

Stok akışı modelini bilmeyen okurlarımız için bu modelle alakalı kısa bir bilgi vermek gerekirse; en basit açıklamasıyla Stok Akış (SF ya da S2F) modeli, belirli bir kaynağın bolluğunu ölçmenin bir yoludur. Stok akış oranı, rezervlerde tutulan kaynak miktarının, bu kaynağın yıllık üretim miktarına bölünmesi ile bulunur.

Hedefler

Bitcoin fiyatı için stok akış modeline göre 2025 yılı için 1 milyon dolar odak noktası haline gelirken, analizci Matthew Hyland’a göre önde gelen kripto para birimi 2022’nin başlarında kolayca 250.000 dolara kadar ulaşabilir. Hyland, BTC piyasasının henüz boğa yaşamadığını vurguladı, ancak bu aşama Bitcoin fiyatı 100.000 doların üzerine çıktığında mümkün olabileceğini söyledi. S2F modeli aralık ayında 100.000 dolara ulaşan Bitcoin fiyatı ile doğrulandığında, Hyland “tüm gözler S2X modelinde olacak” dedi ve bu boğa koşusu için Bitcoin`in 288.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Bunun yanı sıra, hedef fiyat 288.000 dolar iken, BTC’nin 250.000 dolarda yetersiz kalacağını ifade etti.

Bitcoin

Bitcoin`in yakın zamandaki fiyat hedefleri incelendiğinde ise 88 bin hedefi öne çıkıyor. Bitcoin fiyatı, günlük grafikte bir boğa flaması formasyonu sunarak BTC’nin geri çekilmeyi bitirdikten sonra daha da yükselmeye devam edebileceğinin sinyalini veriyor. Boğa flaması, yükselişin akabinde gelen akümülasyon sürecinin ardından gelebilecek çok büyük bir yükselişi ifade eder. Eğer Bitcoin ilk hedefi olan 71 bin doları kırabilirse simetrik üçgen formasyonuna göre bir sonraki hedef olan 88 bin doları görmesi çok muhtemel.

Bu da ilginizi çekebilir: Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor?

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Baha Atakan Göze tarafından yazıldı.

Blockchain teknolojisi, kripto paralar ve yatırım enstrümanlarına ilgili işletme 3.sınıf öğrencisi .

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor?

Dogecoin

Elon Musk, Dogecoin’in Ödeme Aracı Olarak Shiba Inu ve Bitcoin’den Üstün Olduğunu Düşünüyor