in ,

Bitcoin (BTC) Fiyatı Neden Düştü Ve Teknik Analiz Neyi Gösteriyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı, bugün sabah saatlerine doğru 52.000 dolara kadar ani bir düşüş yaşadı. Bitcoin özellikle Asyalı yatırımcıların aktif olduğu borsalarda 50.000 seviyelerinde el değiştirdi. Kesin olmamakla birlikte satışların Asya merkezli işlemlerde yaşandığı ifade ediliyor.

ABD Hazine Bakanlığı’nın kara para aklanmasına aracı olduğu gerekçesiyle bazı kripto para kuruluşlarına ceza vereceği öne sürüldü. Bu öne sürülen iddialar sonrasında Bitcoin satışları sert bir şekilde artmaya başladı. Sert satışlar sonrası Bitcoin fiyatı 50.000 dolara kadar gerileme yaşadı. BTC’de yaşanan şoku ardından gelen tepki alımlarıyla birlikte yeniden 55.000 doların üzerine çıkmayı başardı.

Bitcoin

Bitcoin Teknik Analizi Neyi Gösteriyor?

59.500-57.900 bölgesindeki direncin kırılımına rağmen bu bölgenin üzerinde tutunamayan BTC fiyatı 51.000 seviyelerine kadar gerileyerek büyük bir şok yarattı. Aralık ayından itibaren takip edilen trend desteğinden güç alarak toparlanma belirtileri gösteren Bitcoin için gözler tekrardan 59.500 seviyelerine çevrildi. Uzun süredir 49.800-59.500 fiyat aralığında yatay bir görüntüye sahip olması bu açıdan bakıldığında oluşabilecek bir AYI piyasası ihtimallerini göz ardı etmemizi sağlayabilir.

Bitcoin

Diğer taraftan 49.800 desteğinin kırılması halinde ise 42.900 ve 30.500 seviyelerinde sırası ile destek bölgeleri bulunuyor. Günlük kapanışın 55.500 üzerinde gerçekleşmesi halinde yeni bir yükseliş trendine başlama olasılığı bulunan Bitcoin için yukarı yönlü olarak 55.500 sonrası 59.500 seviyelerinin kırılımı da önem arz ediyor.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Melalie

Melalie Nedir Ve IDO’suna Nasıl Katılınır?

DeFi

Yakın Zamanda Piyasaya Sürülecek “Low Cap” DeFi Projeleri