in , , ,

Bitcoin (BTC) Fiyatı Kritik Virajda | 12 Ekim 2021

Bitcoin

Piyasa üzerindeki hakimiyeti dün ve bugün de devam eden Bitcoin (BTC), bu yazının hazırlandığı saatlerde 56.900 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, aynı saatlerde Bitcoin Dominance üzerinde yaşanan geri çekilmeler ile altcoinlerde de hareketlilikler yaşanıyor.

BTC fiyatı 55.250-58.170 dolar direnç bölgesi içerisinde hareket ederken dün yaşanan %5 civarındaki yükseliş sonrası yatay bir seyir izlemeye başladı. 58.170 dolar direncinin kırılımı halinde, yön tayini için belirleyici bir seviye olarak önümüzde duran 59.700 dolar seviyelerindeki direncin yukarı yönlü kırılımı halinde 64.800 dolar seviyelerindeki zirve test edilebilir. Bu seviyelerden yaşanacak bir geri dönüş halinde ise 55.250 dolar desteğine kadar sarkmalar gerçekleşebilir.

2-3 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan FED toplantısının sonuçlarını da bekleyen bir kısım yatırımcı risk oranlarını yükseltmemek için Ekim ayının ortalarında yavaş yavaş çıkışlar gerçekleştirebilir. Ancak 60.000 dolar seviyelerinde bir fiyatlanma yaşanması halinde Bitcoin ve kriptoparaların tekrardan gündeme gelerek yeni bir yatırımcı dalgasını da içeriye çekme olasılığı, 60.000 dolar üzerinde bir ralli gerçekleşmesi adına tetikleyici olabilir. 55.2550 dolar desteğinin altında gerçekleşecek kapanışlar 51.000 dolar seviyelerine kadar yeni bir düşüş trendi başlatabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Kayserispor Fan Token Ön Satışı Devam Ediyor: $KYSR Token Nasıl Satın Alınır?

Binance, Blockchain için 1 Milyar Dolarlık Kripto Büyüme Fonu Başlattı