in ,

Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Boğa Rallisi Kapıda mı?

CNBC’den Brian Kelly, geçmişte bir fiyat fırtınası öncesi sakinliği ön plana çıkaran farklı bir metriğe atıfta bulunarak Bitcoin fiyatının boğa durumu oluşturduğunu ifade etti.

Kriptopara piyasasındaki belirsizlik hala devam ediyor ve piyasa hissiyatı son derece korkutucu.

Brian Kelly, beklenen adres büyümesine kıyasla Bitcoin adres büyüme oranına atıfta bulunarak boğa durumundan bahsetti. Gerçek adres büyümesinin yatay seyrettiğini, ancak beklenen adres büyümesinin yavaşladığını kaydetti.

“Benim için Bitcoin’e baktığınızda her şey ağ etkisi ve gerçekten de adres büyümesi ile ilgili. Dolayısıyla, kriptoparaları yönetirken baktığım en önemli ölçümlerden biri, piyasanın beklediğine kıyasla adreslerin ne kadar hızlı büyüdüğü.”

Kelly, adreslerde benzer bir farklılığın en son Mart 2020’de pandeminin patlak verdiği esnada gerçekleştiğine dikkat çekiyor. Ortaya çıkan fiyat hareketi 13 ayda %1,750’lik bir hareket gördü ve 65 bin dolara ulaştı.

“Genel olarak, Bitcoin bu kadar yanlış fiyatlandığında, bu dip sürecinin bir işaretidir. Bu yüzden, büyük bir ayrışma yaşadığımız Mart 2020’ye bakıyoruz, o tarihten sonra BTC fiyatı kendisini ralliye hazırladı.”

Kelly, bu görüşü desteklerken kurumların hala var olduğu temellerin aynı kaldığını belirtti. Riskten korunma anlatısı devam ediyor ve düzenleyici makamlar, yasak yerine kripto ile çalışma arzusunu ifade etmeye devam ettiriyor.

Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak ve ardından %54’lük ani bir düşüş yaşamak, bazıları için Bitcoin fiyatında boğa koşusunun sona erdiğini göstermek için yeterli bir işaret. Alexandros Roumpos ise kriptopara sektöründe boğa dönemlerinin genellikle 460-518 gün sürdüğüne dikkat çekiyor. Roumpos, boğa koşusunun bozulmadığını kesin olarak ilan etme konusunda temkinli davranıyor.

“Piyasa ikiye bölünmüş gibi görünüyor. Bir kısım düşüş aşamasında olduğumuza ve büyük düzeltme nedeniyle bu döngünün bittiğini düşünüyor. Diğer yarısı ise bu boğa koşusunda büyük kazanımlar görmediğimize ve sağlıklı bir düzeltme içinde olduğumuzu düşünüyor.”

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Boğa, Bitcoin

Ünlü Girişimci Justin Sun’dan Boğa Sezonu Açıklaması

Dogecoin Coinbase Listelemesi ve Elon Musk’ın Tweetiyle %30’un Üzerinde Yükseliş Kaydetti