in , ,

Bitcoin (BTC) Fiyatı Geri mi Çekiliyor?

Bitcoin (BTC), bu yazının yazıldığı sırada %1.16 düşüşle 30.449 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. Güne düşüşle başlayan Bitcoin, açılış fiyatı olan 30.462 dolardan 30.424 dolara kadar düşmüştü.

Bitcoin’in 30.953 dolarlık ilk direnç seviyesini ve cuma gününün en yüksek seviyesi olan 30.968 doları hedeflemek için 30.477 dolarlık pivottan geçmesi gerekiyor. 30.750 dolara dönüş, uzun bir yükseliş seansına işaret edecektir. 

Uzatılmış bir ralli durumunda, Bitcoin muhtemelen ikinci direnç seviyesini 31.444 dolarda test edecektir. Bitcoin’in üçüncü direnç seviyesi ise 32.411 dolar bölgesinde bulunuyor. 

Pivot üzerinden hareket edilmemesi, birinci destek seviyesini 29.986 dolar bölgesinde görünür kılacaktır. Bununla birlikte olaya dayalı satış baskısını engellemek için Bitcoin, 29.510 dolarlık ikinci destek seviyesinden kaçınmalıdır. Bitcoin’in üçüncü destek seviyesi ise 28.543 dolar civarında bulunuyor. 

Ana destek seviyelerinin ve 50 günlük EMA’nın (29.493) üzerinde bir tutuş, 31.500 doları hedeflemek için 30.953 dolar seviyesinden bir kopuşu destekleyecektir. Ancak, 29.986 dolar üzerinden yaşanacak bir düşüş, 29.510 dolar ve 50 günlük EMA’yı (29.493) görünür hale getirecektir. 50 günlük EMA’dan bir gerileme, Bitcoin fiyatında düşüşün sinyalini verir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Sui

Sui Ön Satışa Dair Detayları Duyurdu

Aptos (APT) Ekosisteminde Yaşanan Son Gelişmeler