içinde , , , ,

Bitcoin (BTC) Fiyatı Geri Çekilmeye mi Başladı?

Yeni ATH olarak 34.800 dolara dokunan Bitcoin (BTC), haftaya düşüşle başlayarak kripto para piyasalarında negatif bir görüntü oluşmasına sebep oldu.

Bu düşüş uzmanlar tarafından beklenen düzletme mi? Yoksa bir geri dönüş habercisi mi?

Sadece 4 Ocak günü %20 oranına yakın bir değer kaybı yaşayan Bitcoin, buna rağmen kısa bir süre içerisinde bu düşüşün büyük bir kısmını telafi etti. 29.700 seviyelerinde bulunan destek bölgesinin altına sarkmalar olsa bile henüz bu bölgede bir kapanış gerçekleşmemesi yatırımcılara rahat bir nefes aldırdı.

Diğer yandan  bu süre içerisinde, BTC dominance’ın 70.00 altına düşmesi ve altcoinler dominance’ın bundan etkilenmeden yukarı yönlü küçük hareketler yaptığı gözlemlendi. Genel piyasa analizi açısından bu durumun Bitcoin’den çıkış yapan yatırımcıların altcoin yatırımlarına yöneldiği görüşü vardır.

Ayrıca gün içerisinde Ethereum’un 886.33 dolara kadar düşmesi ve yine BTC’de gözlemlenen hızlı bir toparlama ile 1.000 dolar üzerine çıkması kripto paralar piyasasında önümüzdeki günlerin hareketli geçeceğinin işareti olabilir.

Bitcoin

SEC davası haberinden sonra yaşanan düşüşle yatay bir seyir izlemeye başlayan XRP ve XLM’nin gün içerisinde %3 civarında değer kazanması dikkatleri çeken bir başka konu oldu. XRP için 0.262xx bölgesinin test edilmesi, davanın görüleceği 22 Şubat tarihine kadar bu direncin kırılıp kırılmayacağı, XLM için ise 0.144xx bölgesinde tutunma çabaları XRP’den ayrışarak bir hareket yapıp yapmayacağı sorularını tekrar gündeme getirdi.

Gün içerisinde yaşanan bu gelişmeler pandemi sonrası sürekli gündemde olan altcoin sezonunun başlayıp başlamadığı tartışmalarına son vereceği şeklinde yorumlandı.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Ripple (XRP) Yatırımcıları SEC Davasına İlişkin Yüksek Mahkeme Emri Dilekçesi Hazırladı

Bitcoin, Ethereum ve Ripple Fiyat Analizi: Teknik Analizler Neyi Gösteriyor?