in , ,

Bitcoin (BTC) Fiyatı Geri Çekiliyor! Takip Edilecek Seviyeler Nereler?

Bitcoin (BTC) fiyatı bu yazının yazıldığı sırada %2,41’lik bir geri çekilmeyle 27.867 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. 

Bitcoin’in 28.693 dolarlık büyük direnç seviyesini ve Çarşamba gününün en yüksek seviyesi olan 28.801 doları hedeflemek için 28.261 dolarlık pivotu geçmesi gerekiyor. 28.500 dolara yaşanacak dönüş, uzun bir yükseliş seansına işaret eder. 

Uzatılmış bir ralli durumunda, BTC muhtemelen ikinci büyük direnç seviyesini 29.234 dolar seviyesinde test edecektir. Varlığın üçüncü direnç seviyesi ise 30.207 dolar bölgesinde yer alıyor. 

Pivot üzerinde hareket edilememesi durumunda birinci destek seviyesi 27.720 dolar bölgesinde yer alıyor. Bununla birlikte olaya dayalı bir satış baskısı durumunda Bitcoin fiyatının 27.000 dolar seviyesinin altından kaçıması gerekir. BTC’nin ikinci destek seviyesi ise 27.288 dolarda aşağı yönü sınırlamalıdır. Bitcoin’in üçüncü destek seviyesi ise 26.315 dolar civarında yer alıyor. 

50 günlük EMA (28.076) üzerinden bir hareket, 29.234 ve 29.500 doları hedeflemek için 28.693 dolara bir kopuşu destekleyecektir. Bununla birlikte 27.720 ve 100 günlük EMA (27.558) üzerinden bir düşüş, 27.288 dolardaki ikinci destek seviyesini görünür hale getirecektir. 50 günlük EMA üzerinden bir hareket, yükseliş sinyali verir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin

Satoshi Nakamoto Bitcoin (BTC) Maksimum Arzını Neden 21 Milyon Seçti?

Myria (MYRIA) Nedir? Nasıl Alınır?