in , ,

Bitcoin (BTC) Fiyatı Düzeltme Yaşıyor

Bitcoin, Pazar gününü %0.03’lük bir kazançla 30.286 dolar seviyesinden tamamladı. Varlık cumartesi günü yaşadığı %0.60’lık kaybın ardından haftayı %6,94 artışla 30.286 dolardan kapattı. 

Bugün güne düşüşle başlayan Bitcoin, yaşadığı %1,57’lik kayıpla 29.876 dolar bölgesinde bulunuyor. Bitcoin’in 30.572 dolarda bulunan ilk direnç seviyesini ve pazar gününün en yüksek seviyesi olan 30.623 doları hedeflemek için 30.337 dolarlık pivottan geçmesi gerekiyor. 30.500 dolara dönüş, uzun bir yükseliş seansına işaret edecektir. 

Uzatılmış bir ralli durumunda, BTC muhtemelen ikinci direnç seviyesini 30.857 dolarda test edebilir. Varlığın üçüncü direnç seviyesi ise 31.377 dolar bölgesinde yer alıyor. 

Pivot üzerinden hareket edilememesi halinde birinci destek seviyesi 29.000 dolar seviyesinden devreye girebilir. Bununla birlikte olaya dayalı bir satış baskısı durumunda BTC’nin birinci destek seviyesinden aşağı yaşanacak düşüşlerden kaçınması gerekir. Bitcoin’in ikinci destek seviyesi ise 28.817 dolar bölgesinde yer alıyor. Üçüncü destek seviyesi ise 25.000 dolar yakınlarda bulunuyor. 

Ana destek seviyelerinin ve 50 günlük EMA’nın (29.796) üzerinde bir tutuş, 31.000 dolar seviyesini hedeflemek için 30.572 dolardan bir kopuşu destekleyecektir. Bununla birlikte Bitcoin, şu an bulunduğu seviyeden düşüşe geçerse 29.000 dolar ve 28.817 dolardaki destek seviyeleri görünür hale gelecektir. 

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Sui IDO Katılım Şartları Nedir?

Haftanın Takip Edilecek Makroekonomik Gelişmeleri