in , ,

Bitcoin (BTC) Fiyatı Düzeltme Yaşıyor

Yatırımcıların dikkatini çekecek hiçbir ABD ekonomik göstergenin olmadığa haftaya sessiz bir başlangıç yapıldı.

Bitcoin (BTC), bu yazının yazıldığı sırada yaşadığı %1.23’lük düşüşle 30.375 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. Güne karışık bir başlangıç yapan Bitcoin, 30.634 dolara kadar yükselmeden önce erken saatlerde 30.486 dolar seviyelerine kadar gerilemişti.

EMA’lara ve 4 saatlik mum grafiğine bakıldığında, EMA’lar yükseliş sinyalleri veriyor. Bitcoin, 50 günlük EMA’nın (29.318) üzerine yerleşti. 50 günlük EMA, 100 günlük EMA’dan daha da uzaklaştı ve 100 günlük EMA, 200 günlük EMA’dan genişleyerek yükseliş sinyalleri verdi.

Ana destek seviyelerinin ve 50 günlük EMA’nın (29.318) üzerinde bir tutuş, boğalara ikinci direnç seviyesi olan 31.457 dolar ve 31.500 dolara bir hamle sağlamak için birinci direnç seviyesi olan 30.999 dolar üzerinden bir hareketi destekleyecektir. Bununla birlikte, birinci destek seviyesi olan 30.205 dolar seviyesinden yaşanacak bir düşüş, ikinci destek seviyesi olan 29.869 doları ve 50 günlük EMA’yı (29.318) görünür hale getirecektir. 50 günlük EMA’dan bir düşüş, kısa vadeli yükseliş trendinin tersine döndüğüne işaret edecektir.

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Kripto Borsalarının Geleceğine Hazır Mısınız? dYdX v4 Yaklaşıyor!

Haftanın Takip Edilecek Makroekonomik Gelişmeleri