in , ,

Bitcoin (BTC) Fiyatı 30.000 Doları Görecek mi?

Bitcoin (BTC), güne karışık bir başlangıç yaptı. Sabah saatlerinde 27.510 dolar seviyesine kadar geri Bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada 27.820 dolar bölgesinden fiyatlanmaya devam ediyor.

Bitcoin’in bu hafta 28.324 dolarlık ilk büyük direnç seviyesini hedeflemek için 27.881 dolarlık pivottan kaçınması gerekiyor. Pazar gününün en yüksek seviyesi olan 28.227 dolara doğru bir hareket, uzun bir yükseliş seansına işaret edecektir.

Uzatılmış bir ralli durumunda, Bitcoin muhtemelen ilk direnç seviyesini 28.670 dolarda test edecek. Bu seviyeleri gören Bitcoin için takip edilecek üçüncü direnç seviyesi ise 29.459 dolar bölgesinde yer alıyor. 

Pivot boyunca (27.535 dolar) boyunca yaşanacak bir düşüş, birinci destek seviyesini devreye sokabilir. Fiyatta yaşanacak olası bir geri çekilmede Bitcoin’in 27.000 doların altına düşmemesi gerekiyor. Varlığın 27 bin doların altına düşmemesi için ikinci destek seviyesinin 27.092 dolarda aşağı yönü sınırlaması gerekir. Bitcoin’in takip edilecek üçüncü destek seviyesi ise 26.303 dolar bölgesinde bulunuyor. 

27.535 dolar ve 50 günlük EMA’nın (27.344) üzerinde bir tutuş, 28.670 ve 29.000 doları hedeflemek için 28.324 dolardan bir kopuşu destekleyecektir. Ancak 27.535 ve 27.344 dolar seviyesinden yaşanacak bir düşüş, ayıların 27.092 dolar bölgesine koşmasını sağlayacaktır. 50 günlük EMA’da yaşanacak bir geri çekilme fiyatta yaşanacak düşüşün sinyalini verir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi Nedir?

FED

Haftanın Takip Edilecek Makroekonomik Gelişmeleri