Bitcoin (BTC)Kriptopara

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC Yeni Bir Boğa Koşusuna Göz mü Kırpıyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı, yeni bir düzeltmeden sonra rekor seviyelere çıkma kabiliyetini kanıtlıyor. Lider kripto para biriminin, bu hafta büyük bir hareketin ardından sabit kalma yeteneği test edildi.

Bitcoin (BTC) fiyatı, küresel kurumsal şirketlerin BTC satın almaktan onu içeren yeni projeleri duyurmaya kadar birbiri ardına rekorlar kırdı. Tesla, Pazartesi günü 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını ve müşterilerine Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kullanarak araçlarını satın alma seçeneği sunmayı planladığını açıkladı.

Bitcoin

Bu bilgiler ışığında, BTC fiyatı yolculuğun geri kalanını 43,500 dolardan düzeltme yaparak 50,000 dolara doğru yol aldı. Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi için misyonunu yeniledi. Boğalar 50,000 dolara doğru engeli aşma göreviyle mücadele ederken, BTC 47,150 dolardan işlem görüyor. Bitcoin ayrıca 4 saatlik grafikte yükselen bir paralel kanalda işlem görüyor. Orta sınır desteği, BTC’nin büyük kayıplardan kaçınmasını sağlamada kritik bir rol oynamakta. Bu alıcı tıkanıklık bölgesi sağlam kaldığı sürece, 48,000 doların üzerindeki artış sabit kalacaktır. Günü bu önemli seviyenin üstünde kapatmanın yatırımcıları ve boğaları pozisyonlarını yükseltmeye teşvik edip rüzgarı arkasına alabilir.

BTC/USD price chart

Ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, 50,000 doların artık neredeyse ulaşılmış bir hedef olduğunu vurguladı. Analiste göre, Bitcoin fiyatının bugün veya yarın 50,000 dolara doğru ilerleyebilir. Analist, 50,000 dolar seviyesine işaret eden 1.618 Fibonacci geri çekilme noktasının da kritik bir nokta olduğuna dikkat çekti ve 43,500 dolara doğru sert bir çekilme olabileceğinin mümkün olduğunu ifade etti.

Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Dağın Görünmeyen Kısmı

Orta sınır desteği bozulursa, BTC’nin 50,000 doları aşan yükseliş eğilimi izleme seviyeleri yerini düşüş eğilimine bırakabilir. Bu haftanın başlarında, BTC’nin 43,500 dolardan destek aradığını unutmayın. Bu hususta, büyük satış emirleri tetiklenirse düşüş eğilimi kanalın alt sınırına kadar uzanabilir. 42,000 – 39,500 – 38,000 dolar seviyeleri sırasıyla ek destek olarak pozisyon alabilir.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Başa dön tuşu