in , , ,

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi | 7 Ekim 2021

İnişli çıkışlı bir eylül ayından sonra Bitcoin’in hakimiyeti ele geçirdiği bir Ekim ayı devam ediyor. 55.750 seviyelerine kadar yükselen Bitcoin son 5 ayın da en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

FED’in dijital dolar projesi açıklaması, Soros fon yönetimi CEO’sunun açıklamaları gibi haberlerin de etkisi ile sert yükselişler izlenmesi tekrardan ilgiyi kriptoparaların üzerine çekti. Şubat-Nisan 2021 döneminde, 64.000 dolara yolculuğu başlatan 55.250-58.170 dolar bölgesindeki direncin kırılımı bu süreç içerisinde tekrardan önem kazanıyor.

Bitcoin

Bu yazının hazırlandığı saatlerde BTC fiyatı 54.000 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, geçtiğimiz gün 55.250-58.170 dolar bölgesinin alt bandı test edildi. Bu seviye üzerinden reddedilen Bitcoin, bugün içerisinde gri çekilmeler yaşıyor. Geri çekilmelerin devam etmesi halinde 51.000 dolar seviyelerindeki destek test edilebilir. Bu destek üzerinde kalındığı sürece 64.000 dolar seviyelerindeki zirveden başlayan düşüş trendinin üzerinde kalındığından dolayı bir problem yaşanmayabilir. Ancak 51.000 desteğinin kırılımı halinde sırası ile 48.800 ve 46.860 dolar desteklerine kadar düşüş trendi başlayabilir.

Yeni bir ATH süreci için ise 58.170 dolar direncinin kırılımı sonrası öncelikle 59.700 dolar seviyelerinde bir direnç ile karşılaşılabilir. Bu direncin kırılımı halinde 64.000 dolar seviyelerindeki ATH tekrardan ziyaret edilebilir. Bu süreç içerisinde Bitcoin Dominance’ının 48 ve 52 seviyelerini ziyaret edecek olması altcoinlerde oluşacak olası bir ralli için biraz daha beklememiz gerektiğini gösterebilir. Ancak kurumsal çalışmalarını yoğunlaştıran çoğu coin (XLM, MoneyGram iş birliği, XRP, QNB iş birliği vb.) kendi yükseliş hareketlerini gerçekleştirebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Windows 10 DNS

Windows 10 İşletim Sisteminde DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Cem Yılmaz

Ünlülerden NFT Paylaşımı Gelmeye Devam Ediyor: Komedyen Cem Yılmaz NFT Rüzgârına Kapıldı