in , , ,

Bitcoin (BTC) FED Tutanaklarına Nasıl Tepki Verdi?

41.900 dolar desteği üzerindeki akümülasyon sürecini tamamladıktan sonra sert bir yükseliş hareketi gerçekleştiren Bitcoin (BTC), 44.000-45.100 dolar bölgesindeki majör direnci test etmişti.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bu hareket sonrası küçük geri çekilmeler yaşasa da mevcut konumunu başarılı bir şekilde korumayı başarırken, Ocak ayı FED toplantısının tutanaklarının da açıklanması ile tekrardan hacimli bir yükseliş hareketi gerçekleştirdi.

FED tutanaklarının açıklanması ile bazı belirsizliklerin de ortadan kalkması, Bitcoin (BTC) açısından da bir rahatlama gözlemlenmesine yardımcı oldu. Mart ayında gerçekleştirilecek olan faiz artırımının altının özellikle çizilmesi, bu beklentinin de artık fiyatlanmış olabileceğini göstermiş oldu. FED tutanaklarında en çok göze çarpan kısım ise, enflasyon endişelerinin giderek artıyor olmasıydı.

Bu açıdan bakıldığında enflasyon etkisindeki dolar endeksinin (DXY) değer kayıpları ile kripto para piyasasında yukarı yönlü ivmenin de tekrar kazanılmasına yardımcı olabilir. Aynı zamanda en çok korkulan taraf ola FED’in bilanço daraltması ile ilgili olarak net bir karara varılamamış olması da Bitcoin (BTC) ve genel piyasa koşulları adına pozitif etkenler olarak nitelendirilebilir.

Teknik açıdan bakacak olursak, 44.000-45.100 dolar bölgesindeki majör direncin kırılamamış olması endişeleri de beraberinde getirebilir ve piyasa genelinde bir panik havası oluşturabilir diye düşünüyorum.

Özellikle sıkça bahsetmiş olduğum 43.000-43.500 bölgesindeki ara desteğin kırılması halinde 41.900 desteğine kadar düşüşler devam edebilir. 41.900 desteğinin kırılması halinde ise 38.450-30.120 dolar bölgesindeki majör destek tekrardan ziyaret edilebilir. Yukarı yönlü ivmesini kaybetmeden 45.100 dolar direncini kırması halinde ise 49.200 dolar direncine kadar yükseliş trendini sürdürebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bybit, Oracle Red Bull Racing ile 150 Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı

Cardano Cüzdanları: 1-Daedalus