in , ,

Bitcoin (BTC) FED Sonrası Yükselişini Devam Ettiriyor I Güncel Teknik Analiz

Dün gerçekleşen FED toplantısından çıkan sonuçları pozitif fiyatlayan Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasında yukarı yönlü hareketler bugün de devam ediyor.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Faiz kararının açıklanması ile %6 üzerinde bir artış gösteren Bitcoin (BTC), bu yazının hazırlandığı saatlerde 23.090 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, günlük kazançları da %1 civarında seyrediyor. Dün paylaşmış olduğum analizimde bahsettiğim 23.440 dolar direncine dokunarak buradan bir miktar satış gelmiş olsa da bu geri çekilmeler tepki olarak kaldı.

23.440 dolar direncinin kırılması halinde ise 25.530 dolar seviyelerine kadar yükselişlerini devam ettirebilir. ABD GSYH rakamlarının da -0.9 açıklanması ile resesyon endişelerinin arttığı görünüyor ve bu durumun kripto paralar piyasasına ve Bitcoin (BTC)’e de pozitif yansıma olasılığı konuşuluyor.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 28.07.2022

23.440 dolar direncinden ikinci defa reddedilmesi ve satışların derinleşmesi halinde Bitcoin (BTC) için 21.720 dolar seviyelerindeki desteğe kadar düşüşler izleyebiliriz. Bu destek seviyesinin test edilmesi aynı zamanda kırılan trend direncinin retest’i olarak da karşılanabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Kripto para, Bitcoin

Bitcoin (BTC), Ağustos Sonunda 30.000 Dolara Ulaşabilir mi?

Bitcoin, Ayı,

Açığa Satışlar (Short Selling) Artış Gösteriyor!