in , , , , ,

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Teknik Analizi | 5 Kasım 2021

Temel Analiz

Bitcoin (BTC)

59.800-61.600 desteği üzerindeki yatay hareketlerine devam eden Bitcoin, FED toplantısı sonuçlarından beklenildiği kadar kötü etkilenmemiş görünüyor.

Bugün açıklanacak olan ABD tarım dışı istihdam verilerinin de beklendiği süreçte 63.000 psikolojik direncinin kırılımı halinde yeni bir ATH yolculuğu başlayabilir. 63.000 kırılımı sonrası BTC için karşılaşılacak ilk direnç seviyesi olarak 65.400 dolar takip edilebilir. Bu direncin de kırılımı halinde 68.500 seviyelerine kadar hızlı bir yükseliş gerçekleşebilir. 59.800 desteğinin kırılımı halinde ise 57.200 seviyelerine kadar bir düşüş trendi oluşabilir.

Ethereum (ETH)

Altair güncellemesi sonrasında yeni zirveler oluşturarak rallisine devam eden Ethereum, günlük grafiklere bakıldığı zaman minör yükselen trend desteğini sıklıkla kullanarak ilerliyor. Trend desteğinin kırılımı halinde ise majör yükselen trend desteğine kadar bir geri çekilme izleyebiliriz.

4170 dolar seviyelerindeki desteğin kırılımı ile majör trend desteğinden güç toplayarak 5320 seviyelerindeki dirence kadar ilerleyerek yeni bir ATH seviyesi belirleyebilir. 3240 ara desteğinin kırılımı halinde ise 2700-2980 dolar bölgesindeki majör destek test edilebilir.

Ripple (XRP)

Dava süreci devam eden Ripple, 1.20 seviyelerindeki direnci eylül ayından itibaren üçüncü defa test etmesine rağmen tekrardan reddedildi.

Bu direncin kırılımı halinde 1.56 seviyelerindeki dirence kadar bir yükseliş hareketi izleyebiliriz. 0.86-0.94 bölgesindeki majör destek seviyesinin de 1.20 direnci kadar güçlü olduğu da gözlerden kaçmaması gereken bir diğer detay olarak takip edilebilir.

Twitter: Kripto Kirpi

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Binance Launchpad FC Porto Fan Token Satışı Yapıyor: PORTO Token Nasıl Satın Alınır?

EA, NFT ve Blokzinciri Oyun Sektörüne Adım Atacak mı?