in , , , , ,

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Polkadot (DOT) Teknik Analizi | 19 Ekim 2021

kriptopara

Bitcoin ETF işlemleri için gerekli onayın SEC tarafından resmi açıklamasının hala gelmemesi, kripto para piyasalarında belirsizliğe yol açtı. BTC son 5 ayın en yüksek seviyesini yenilese de piyasa üzerindeki hacimsiz hareketler yön tayini konusunda belirsizliğe yol açıyor.

Bitcoin (BTC)

60.200-62.900 dolar bandında sıkışan Bitcoin (BTC), 62.900 dolar seviyesi üzerinde fiyatlanarak son 5 ayın en yükseğini yeniledi. 61.000-63.000 dolar aralığında bir kanal oluşturarak bu kanal içerisindeki yatay hareketlerine devam ediyor.

Bu kanal içerisindeki hareketlerinin trend desteği ile olan ilişkisi yön tayininde etkili olacakmış görüntüsü çiziyor. Yükselen trend desteğinin aşağı yönlü kırılımı halinde 59.900 dolar seviyelerindeki majör destek test edilebilir. Yatay kanal direncinin kırılımı halinde ise 65.400 dolar  seviyelerinde yeni bir zirve oluşumu gerçekleştirebilir.

Ethereum (ETH)

3.550-3.970 dolar aralığında yatay seyir gösteren Ethereum (ETH), yükselen trend desteğini tekrardan test ederek güç topladı ve tekrardan yukarı yönlü bir ivme kazandı. 3.970 dolar direncini test etmeye giderken, bu direncin kırılımı halinde 4.120 dolar seviyelerine kadar yükselen trend devam edebilir.

4120 direncinden sonrası için takip edilebilecek seviyeler 4.350 ve 4.720 dolar seviyeleri olabilir. Trend desteğinin kırılımı halinde ise öncelikle 3.550 dolar desteğinden gelecek olan tepkiler takip edilmeli.

Polkadot (DOT)

Parachain tarihlerinin açıklanması ile 44 dolar seviyelerine kadar hızlı bir yükseliş hareketi gerçekleştiren DOT, 40-44 dolar bandında yatay hareketler ile fiyatlanmaya devam ediyor. Bugün içerisinde SEC tarafından beklenen açıklamanın yapılması ile piyasa genelindeki bu yatay hareketlerin son bulması gözlemlenebilir.

40 dolar desteğine yakın bir seviyede bulunan Polkadot (DOT), bu desteği kırması halinde 32-24 dolar seviyelerindeki majör desteği test edebilir. Yukarı yönlü bir trend başlatması halinde ise kısa vadede sırası ile 44 ve 46 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş hareketi izleyebiliriz.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

CZ

Binance CEO’su CZ’den İletişim İpuçları

Yayıncılık

Twitch Yayıncıları NFT Teknolojisiyle Nasıl Para Kazanabilir?