in , ,

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) Teknik Analizi | 11 Kasım 2021

Bitcoin

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz. Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

Dün gece saatlerinde yayılan Çin’li emlak şirketi Evergrande hakkında yayılan haber sonrası sert bir düşüş yaşayan kripto paralar piyasasında haberin etkisi geçmiş gibi görünüyor. 63.000 seviyelerindeki desteğe kadar %7 civarında bir düşüş yaşayan Bitcoin, bu destek üzerinden aldığı kuvvetli alımlar ile bu kayıplarının neredeyse yarısını geri almış oldu.

Bitcoin
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 11 Kasım 2021

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 65.300 seviyelerinden fiyatlanırken, 65.400 seviyelerindeki direncin kırılımı için çalışıyor. bu direncin kırılımı halinde 65.800 seviyelerindeki direnç tekrardan test edilebilir. ATH seviyesinin kırılımı halinde ise sırası ile 69.600 ve 70.800 seviyeleri takip edilebilir.

Ethereum (ETH)

Evergrande haberi ile kısa süreli bir çöküş yaşayan piyasa genelinde 4868 seviyelerinde yeni bir zirve gerçekleştiren Ethereum, bu düşüşler ile 4460 dolar seviyelerinde yükselen trend desteğini test ederek bu destekten güç topladı ve yönünü tekrardan yukarı çevirdi.

Ethereum
Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 11 Kasım 2021

Alımların devam etmesi halinde 4830 seviyelerinde bulunan direncin kırılımı ile 5320 seviyelerinde yeni bir direnç ve ATH oluşturabilir. Yükselen trend desteğinin kırılımı halinde ise 4170 seviyelerindeki desteğe kadar bir geri çekilme yaşanabilir.

Litecoin (LTC)

184 dolar seviyelerindeki direncin kırılımı ile hızlı bir şekilde 270-287 dolar bölgesindeki dirence yükselen Litecoin, bu direnç bölgesinden gelen satışlar ile geri çekilmeler yaşadı. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 270 dolar seviyelerinden fiyatlanırken tekrardan majör direnç bölgesini test ediyor.

Litecoin
Litecoin (LTC) Teknik Analizi | 11 Kasım 2021

Majör direnç bölgesinin kırılımı halinde sırası ile 328 ve 377 dolar seviyelerindeki dirençler test edilebilir. Bu bölgeden reddedilmesi halinde ise 223 dolar seviyelerindeki desteğe kadar geri çekilmeler devam edebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Üstad Splinter

Üstad Splinter ile Bir Örnekle Temel Analiz Dersi

mastercard

MasterCard’da Kriptopara Hazırlığı