in , , , , , ,

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) Teknik Analizi | 27 Eylül 2021

kriptopara

Geçtiğimiz haftayı negatif haberlerin etkisi ile geçiren piyasalarda, Bitcoin %8’lik bir kayıp yaşadı. Yaklaşık iki aylık bir süre içerisinde 3.000 dolar altında fiyatlanma yaşayan Ethereum ise 2.650 dolar seviyelerine kadar bir gerileme yaşadı. Alonso güncellemesinin fiyatlanmasını piyasa genelindeki negatif hava nedeniyle bir türlü gerçekleştiremeyen Cardano ise yeni ortaklıklar duyurduğu haftayı %3 civarında bir kayıpla kapatarak fazla yara almadan sonlandırdı.

Bitcoin (BTC)

Sert iniş ve çıkışlar sergilediği bir haftayı bitiren Bitcoin, günlük ve aynı zamanda haftalık açılışın gelmesi ile yukarı yönlü bir ivme kazanarak hem pozitif bir başlangıç yaptı hem de düşen trend direncinin kırılımını gerçekleştirdi.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 43.600 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, 25 Eylül tarihli analizimizde de belirtmiş olduğumuz 44.260-45.300 dolar direnç bölgesinden bir miktar geri çekilme yaşadı. Bu direnç bölgesinin kırılımı halinde 46.800 dolar seviyelerindeki direnç test edilebilir. Düşen trend içerisine geri dönüş halinde ise 41.900 dolar desteği, bu desteğin kırılımı halinde ise 39.600 dolar desteği görülebilir.

Ethereum (ETH)

Uzun bir süre sonra tekrardan 3.000 dolar altında fiyatlanan Ethereum da Bitcoin gibi inişli çıkışlı bir hafta geçirdi. 2.500-2.745 dolar direnç bölgesini sık sık test ettiği haftayı 2.990 dolar desteğinin üzerinde kapatmayı başardı.

Bu destek üzerinde onaylanması halinde 3.790 dolar seviyelerindeki dirence kadar bir yükseliş izleyebiliriz. 2.990 dolar desteğinin kırılması halinde 2.745-2.500 dolar destek bölgesinin alt bandına kadar bir gerileme yaşanabilir. 2.500 dolar altında yaşanacak fiyatlanmalar halinde ise 2.150 dolar seviyelerine kadar bir geri çekilme yaşanabilir.

Cardano (ADA)

COTI Network ile stabil koin anlaşması yapıldığını duyurduktan sonra düşen trend direncinin kırılımını gerçekleştiren Cardano, bu kırılımda başarısız olarak tekrardan trend içerisine geri döndü ve Huobi haberleri ile 2.190 dolar desteğine kadar geriledi.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 2.220 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, düşen trend kırılımı halinde 2.500-2.640 dolar bölgesindeki majör dirence kadar bir yükseliş izleyebiliriz. 2.190 dolar desteğinin kırılımı ise 1.870 dolar desteğine kadar düşüş trendini devam ettirebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

$GALO Fan Token Bugün Chiliz Borsasında Listeleniyor

Temel Analiz

Bitcoin, 21. Yüzyılın Altını mı?