içinde , , , , ,

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) Teknik Analizi | 24 Kasım 2021

Kriptopara

Bitcoin (BTC)

Bitcoin’de Taproot güncellemesi, son dönemlerin en önemli kriptopara gelişmelerinden biri olarak kayıtlarımıza geçti. Özellikle gizlilik üzerindeki geliştirmeler kurumsal yatırımcıların da daha rahat Bitcoin’e yönelmesinin önünü açtı. Bu durumun fiyatlara da yansımasıyla 10 Kasım’da ATH seviyesine ulaştık.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) grafiği

Son tepe noktamızın tarihi olan 10 Kasım’dan itibaren başlayan düşen trend ile birlikte 55.226 direnci 3. kez test ediliyor. Fiyatın bu seviye üzerinde tutunmasıyla birlikte BTC’nin en geç Aralık başında düşen trende teması gerçekleşebilir. 20 Temmuz’dan bu yana süren yükseliş trendinden uzaktaki görüntümüz bunun son tepe öncesindeki düzeltme olduğunu gösterir cinsten.

Önemli destek noktalarımız $55.235, $53.937 ve $52.825 olarak öne çıkıyor. $59.965 seviyesi aşılırsa yeni bir ATH seviyesi denemesi gelecektir.

Ethereum (ETH)

EIP – 1559 Güncellemesiyle beraber 1.001.031 ETH’nin yakılarak dolaşımdan çıkarılmasının fiyata olumlu etkileri sürüyor. Şu an yakılan ETH’nin toplam değeri $4.220.779.312 seviyesinde. 20 Temmuz’da başlayan yükseliş dalgası düzeltmelerle yoluna devam ediyor.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) grafiği

Son tepenin görüldüğü 10 Kasım’dan itibaren başlayan düşen trend ETH’yi kanal orta bandındaki destek noktasının altına itmiş görünüyor. 4 Saatlikte görünen ikili dip hareketinin ardından önümüzdeki saatlerde ETH’nin tekrar $4458 direncine ulaşmasını bekliyorum. Bu seviyenin aşılmasıyla beraber ETH önce son tepesi olan $4863’ı aşacak arkasından da $5.500 yolculuğunu başlatacaktır. $3.966 seviyesi en önemli kısa vadeli desteği konumunda bulunuyor.

Cardano (ADA)

Akıllı kontrat altyapısına geçen Cardano’da fiyat 20 Temmuz’dan 2 Eylül’e kadar %200’lük bir artış göstererek yeni bir ATH seviyesi belirlenmişti. 2 Eylül’de gelen ATH seviyesi belirleyen ADA bu tarihten itibaren düşen bir kanal içinde hareketlerini sürdürdü.

Cardano (ADA)
Cardano (ADA) grafiği

Çok önemli destek seviyesi olan $1,7’nin kırılmasıyla birlikte fiyat kanal alt bant seviyelerine doğru yaklaşma eğilimi göstermeye devam ediyor. $1,6 seviyesindeki desteğinde alıcılarla karşılaşan ADA şu an $1,64 seviyelerinde işlem görmekte. Üzerindeki satış baskısının sürmesiyle beraber düşüşün devam etmesi halinde $1,6 ve $1,5 seviyeleri en önemli destek noktaları olacaktır. Kendisini kanal orta bandındaki $1,7- $1,8 üzerine atması halinde tekrar $2 seviyelerine gelmesi ve buradan boğa koşusunu sürdürmesi beklenmekte.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ali Taylan Cengiz tarafından yazıldı.

Gear

Gear: Ultra Ölçeklenebilir Parachain

kriptopara

Solana (SOL), Chiliz (CHZ) ve Polkadot (DOT) Teknik Analizi | 24 Kasım 2021