in , , , , , ,

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) Fiyat Analizi | 8 Ekim 2021

kriptopara

ABD istihdam ve işsizlik verilerinin paylaşıldığı bugün yatay hareketler ile fiyatlanan Bitcoin, 55.250 direncini tekrardan test etti. EGLD (Elrond) ile stabil koin iş birliği açıklaması yapan Cardano dün sert yükselişler gerçekleştirse de bugün Bitcoin gibi yatay bir seyir halinde ilerliyor. Ekim ayında yaşanan yükselişlere beklenen tepkiyi veremeyen Ethereum ise 3550 desteği üzerinde yatay seyir halinde fiyatlanmaya devam ediyor.

BTC

Gün içerisinde 56.100 dolar seviyelerine kadar yükseliş hareketi gerçekleştirse de 55.255-56.170 bölgesindeki dirençten reddedilen Bitcoin, ABD istihdam verilerinin açıklanmasından sonra beklenenin aksine geri çekilme hareketleri ile güne devam ediyor.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 54.250 seviyelerinden fiyatlanırken 53.460 seviyelerinde oluşan ara desteğin test edilmesi büyük önem kazanıyor. Bu destek seviyesi üzerinden gelen güçlü alımların gerçekleşmesi halinde 55.250-58.170 direnç bölgesi tekrardan test edilebilir. 43.460 ara desteğinin kırılımı halinde ise 51.000 seviyelerine kadar geri çekilmeler devam edebilir.

ETH

3550 direncinin kırılımını 6 Ekim tarihinde gerçekleştiren Ethereum, bu kırılım sonrası yatay bir görünüme büründü. Gün içerisinde 3695 seviyelerine kadar yükselse de Bitcoin tarafında gerçekleşen geri çekilmelerin etkisi ile tekrardan 3600 dolar seviyelerinin altına kadar çekildi.

Yukarı yönlü ivmenin devam etmesi halinde 3800 dolar seviyelerindeki direnç test edilebilir. 3550 desteğinin kırılımı halinde ise 3320 seviyelerindeki desteğe kadar geri çekilmeler devam edebilir.

ADA

Dün açıklanan EGLD ile stabilcoin iş birliği sonrası 2.190 direncinin kırılımını gerçekleştiren Cardano, aynı zamanda düşen trend direncinin de kırılımının onayını almış oldu. Yukarı yönlü hareketin devam etmesi halinde 2.500-2.650 bölgesindeki direnç test edilebilir.

2.190 desteğinin altında gerçekleşecek kapanışlar halinde düşen trend içerisine dönüş gerçekleşebilir ve 1.880 desteği test edilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Mekaverse-NFT

Mekaverse NFT Nedir?

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu | 8 Ekim 2021