in , , , , ,

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Avalanche (AVAX) Teknik Analizi | 28 Eylül 2021

kriptopara Binance Coin

Haftanın ilk gününü yatay hareketlerle geçiren kriptopara piyasası yeni güne çoğu altcoinlerde değer kayıpları ile başladı. 41.150 seviyelerinden açılış yapan Bitcoin, düşüş trendini sürdürüyor. Ethereum geçen hafta başında olduğu gibi tekrardan 3.000 dolar altına geriledi. Hafta sonu toparlanma belirtileri gösteren Avalanche ise düşen trend direncine takıldı ve geri çekilmeler devam ediyor.

Bitcoin (BTC)

Yaklaşmakta olan petrol krizinin yarattığı panik havası sonucu hızlı bir yükseliş hareketi sergileyen dolar endeksi 93,400 seviyelerindeki direnç kırılımını gerçekleştirerek piyasalarda geri çekilmeleri hızlandırdı.

45.300-44.260 dolar bölgesindeki direnç kırılımında başarısız olan BTC, 41.900 dolar seviyelerindeki ara destek seviyesine kadar gerileme yaşadı. Bu destek seviyesinin kırılımı halinde 39.600 ve 37.100 dolar seviyelerinde sırası ile destekler görünüyor. Olası bir yukarı yönlü ivme kazanılması halinde düşen trend direncinin kırılması ile 44.260-45.300 dolar direnci tekrardan test edilebilir.

Ethereum (ETH)

Temmuz ayında gerçekleşen güncelleme sonrası başlattığı ralli ile uzun bir süre 3.000 dolar üzerinde fiyatlanmalar gerçekleştiren Ethereum, geçen hafta yaşanan Evergrande krizi sonrası tekrardan bu seviyelerin altına inmişti. Bitcoin ve genel piyasa şartlarında yaşanan olumsuz havanın etkisi ile günün ilk saatlerinde tekrardan 3.000 dola altında fiyatlandı.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 2.890 dolar seviyelerinden fiyatlanırken 2.990 desteğinin de kırıldığı görünüyor. Bu destek seviyesinin kırılması ile 2.510-2.745 bölgesindeki destek test edilebilir. 2990 üzerinde gerçekleşecek bir fiyatlanma halinde 3.320 seviyelerindeki ara direnç test edilebilir.

Avalanche (AVAX)

79.80 dolar seviyelerindeki zirvesinden sonra gelen satışlar ile 60 dolar seviyelerindeki desteğe kadar gerileyen AVAX, hafta sonu pozitif fiyatlanarak tekrardan yönünü yukarı çevirmişti. 71-76 dolar bölgesindeki dirence kadar yükselmesine rağmen bu seviyeden reddedilerek yeni bir düşüş trendi oluşturdu.

Düşüşlerin devam etmesi halinde 60 dolar desteği tekrardan test edilebilir. Bu desteğin kırılması halinde ise 41-45 dolar bölgesine kadar sarkmalar gerçekleşebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

KAKA NFT World COO’su Chan ile AMA Etkinliği

KuCoin

Antimatter, ThorChain ve RMRK Kucoin’de Listeleniyor: $MATTER, $RUNE ve $RMRK Nedir?