in , , , ,

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Avalanche (AVAX) Teknik Analizi | 15 Kasım 2021

Temel Analiz

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

Taproot güncellemesi ile yeni bir döneme geçiş yapan Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta içerisinde gelen Evergrande haberleri ile 65.000 dolar altına sert bir geçiş yapsa da, yeni haftaya güzel bir yükseliş ile merhaba diyerek tekrardan 65.000 dolar üzerinde bir fiyatlanma gerçekleştiriyor.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) grafiği

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 66.200 seviyelerinden fiyatlanırken, 65.400 seviyelerindeki ara desteğin de kırılımını gerçekleştirerek yönünü tekrardan yukarı çevirdi. Yukarı yönlü bu ivmenin devam etmesi halinde 68.500 seviyelerindeki direnç tekrardan test edilebilir. 65.400 ara direnci altında gerçekleşecek olası kapanışlar halinde ise 63.000 desteğine kadar geri çekilmeler devam edebilir.

Ethereum (ETH)

4500 dolar seviyelerine kadar gerileyerek yaklaşık iki aydır sürdürdüğü yükseliş trendinin desteğinin altına sarkma gerçekleştiren Ethereum, Bitcoin tarafında da pozitif fiyatlanmalar gerçekleşmesi ile tekrardan bu trend içerisine dönüş yaptı.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) grafiği

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 4700 seviyelerinden fiyatlanırken, 4830 seviyelerindeki dirence doğru hareketini sürdürüyor. 4830 direncinin kırılımı halinde 5300 seviyelerinde yeni bir direnç ve yeni bir zirve oluşturabilir. Yükselen trend desteğinin kırılımı halinde 4170 seviyelerindeki desteğe kadar düşüş trendi oluşturabilir.

Avalanche (AVAX)

Düşen trend direncinin kırılımı ile daha önceki yazımda belirttiğim gibi hızlı bir yükseliş ivmesi kazanarak 101 dolar seviyelerindeki dirence kadar ilerleyen AVAX, bu direnç üzerinden gelen kâr satışları ile bir miktar geri çekilme yaşıyor.

Avalanche (AVAX)
Avalanche (AVAX) grafiği

101 dolar direncinin kırılımı halinde sırası ile 107 dolar seviyesinde ve 114-118 dolar bölgesinde olası dirençler oluşturabilir. Satışların devam etmesi halinde oluşabilecek bir düşüş trendi halinde 88 dolar seviyelerindeki destek tekrardan test edilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Taproot Nedir ve Bitcoin’e Nasıl Fayda Sağlar?

Binance

BENQI (QI), Binance’te Listelendi: BENQI Nedir?