içinde , , ,

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Avalanche (AVAX) Güncel Fiyat Analizleri | 18.05.2022

Hazırlamış olduğumuz güncel Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Avalanche (AVAX) analizlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin fiyatı bir süredir belirli bir aralığın etrafında toplanıyor. Bitcoin fiyatı hala 29,751 dolardan 32,655 dolara kadar uzanan bir aralıkta seyrediyor. Monday High (Pazartesi günü en yüksek seviye) ve haftalık açılışın 31,328$’da direnç sağlaması nedeniyle uyumlu bir yükseliş olası görünmüyor.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin’in için Monday Low (Pazartesi günü en düşük seviye) olan 29,000$’a kadar bir çekilme olası görünüyor. Fakat Bitcoin 29,751$ civarında hacim kazanırsa öncelikle Monday High olan 31,328$’a kadar çıkmak isteyebilir. Hacmin artması ile Bitcoin fiyatı Monday High’ı test ettikten sonra 34,815$’ı test etmek isteyebilir.

Bitcoin’de 29,750 seviyesinde satış baskısının halinde ise 28,609$ bölgesini test edebilir. Dirençten reddedilmesi halinde de bir alt destek olarak 27,128$’a kadar düşüş devam edebilir.

Ethereum (ETH)

Ethereum fiyatı Bitcoin’in gerisinde kalıyor. Ethereum fiyatı yükselen paralel kanalın alt sınırına denk gelen 1.986 dolar destek seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Bitcoin fiyatının yönüne bağlı olarak, ETH fiyatının buradan yükselerek 2.129 dolarlık direnci test edebilir.

İyimser bir bakış açısıyla, Ethereum fiyatı söz konusu düşüşü tersine çevirebilir ve 2.541 dolarlık seviyeyi test etmek isteyebilir.

Ethereum (ETH)

Ethereum fiyatı 1.986 dolar seviyesinin üzerinde kalamazsa, daha düşük bir dip oluşturmak isteyecek. Böyle bir durumda ETH fiyatı, alt ve güçlü destek olan haftalık destek seviyesi 1730 doları test etmek isteyebilir.

Avalanche (AVAX)

AVAX fiyatı görünürde herhangi bir volatil hareket belirtisi olmadan istikrarlı bir destek seviyesinin üzerinde hareket ediyor. AVAX, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan $146,75’ten %84 düştü. Düşüşün büyük kısmı son iki hafta içinde gerçekleşti. Mayıs ayının ilk haftasındaki FOMC toplantısından sonra, UST ve LUNA krizi ile AVAX fiyatı 69.46 dolardan 22.43 dolara %67’lik bir düşüş gerçekleştirdi. Ve 31.38 dolara kadar bir toparlanma yaşadı.

Avalanche (AVAX)

AVAX’ın 31.38 dolar seviyesindeki toparlanması bir destek seviyesine döndü. Bitcoin’in yönüne ve hacme bağlı olarak destek seviyesinin korunması ile AVAX 40 doları test etmek isteyebilir. 40 dolar seviyesi satıcıların yoğun olabileceği ve fiyatın bir miktar direnç ile karşılaşabileceği bir alandır. AVAX bu seviyeyi tekrar desteğe çevirirse 52.55 dolara kadar test etmek isteyecektir.

Fiyatın 40 dolar üzerine geçememesi ise, satıcıların yoğun olduğunu ve fiyatın önce 31.38 sonrasında ise 20.81 dolar seviyesine kadar düşüşlerin devam etmesine sebep olacaktır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Analistler, Kripto Piyasasını Değerlendirdi! Piyasalar Düzelecek mi?

Ripple (XRP) ve Near Protocol (NEAR) Fiyat Analizleri