in , ,

Bitcoin (BTC) Düzeltme mi Yapıyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı bu yazının yazıldığı sırada yaşadığı %0.42’lik düşüşle, 28.318 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. BTC, sabahın erken saatlerinde 28.173 dolarlık açılış fiyatından 28.156 dolara kadar gerilemişti.

Bitcoin fiyatının birinci direnç seviyesi olan 28.512 doları ve pazar gününün en yüksek seviyesi olan 28.515 doları hedefelemesi için 28.176 dolar pivotunun üzerinde fiyatlanmaya devam etmesi gerekiyor. 28.500 dolara yaşanacak bir dönüş, uzun bir yükseliş seansına işaret eder.

Uzun bir ralli durumunda Bitcoin muhtemelen ikinci direnç seviyesini 28.852 dolarda test edecektir. Bitcoin’in üçüncü direnç seviyesi ise 29.528 dolar seviyesinde yer alıyor.

Pivot boyunca hareket edememek, birinci destek seviyesini 27.836 dolarda bırakacaktır. Bununla birlikte, olaya dayalı bir satış baskısı durumunda, Bitcoin’in 27.500 doların altından kaçınması gerekir. 27.500 dolardaki ikinci destek seviyesi, olumsuz tarafı sınırlamalı. Varlığın üçüncü destek seviyesi ise 26.824 dolar bölgesinde bulunuyor.

50 günlük EMA’nın (27.994) üzerinde bir tutunma, 28.512 dolardan 29.000 dolara bir kırılmayı destekler. Ancak, 50 günlük EMA (27.994) ve 27.836 dolar boyunca yaşanacak bir düşüş, 27.500 doları görünür kılar. 50 günlük EMA’da yaşanacak bir düşüş, gerilemenin sinyallerini verir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Impermanent Loss

Impermanent Loss Nedir?

Bitcoin, UST

Volatilite Nedir?