içinde , ,

Bitcoin (BTC) Düşüşleri Durdu mu? I Güncel Fiyat Analizi

Bitcoin

Uzun bir süredir düşüş trendini devam ettiren Bitcoin (BTC), dün yaşanan sert düşüşler ile yaklaşık 1 sene sonra tekrardan 29.000 dolar seviyeleri görüldü. Geçen sene 18-19 Mayıs tarihlerinde yaşanan ani ve sert düşüşle test edilen bu seviye, yine aynı şekilde piyasa genelinde panik ve korku yarattı.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Peki bu düşüşler devam edecek mi? Devam etmesi halinde neler olacak onlara bakalım.

ABD Merkez Bankası tarafından başlatılan para politikalarının etkisi ile başlayan düşüş trendi 6 ay gibi bir süredir devam ediyor. Bu süreç içerisinde %55 civarında bir kayıp yaşayan Bitcoin (BTC) bu yazının hazırlandığı saatlerde 32.000 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, 2020 mart ayından itibaren başlayan ve devam eden yükselen trend desteğini test etti. Yeni bir yükseliş ivmesi yakalamak için çabalarken, piyasa genelinde bu düşüşlerin bir fırsat olduğu düşüncesi de, uzun zamandır görmediğimiz fiyatlarda olunması sebebi ile ilgi görüyor.

Daha önceki Bitcoin (BTC) analizlerimde bahsetmiş olduğum ve aşağıda paylaştığım grafik üzerinde de belirttiğim gibi, 29.800 dolar seviyelerinde bir destek bulunuyordu. Bitcoin (BTC) bu destek seviyesini test emesi ile %6 civarında bir yükseliş kaydetti. Bu ivmeyi devam ettirmesi halinde 35.000 dolar seviyelerini test ederek yeni bir yükseliş trendi için alıcı toplamak isteyebilir.

Yarın açıklanacak olan ABD enflasyon verilerinin de gelmesi ile daha net bir bakış açısı oluşturmak mümkün olabilir. Geçen ay 8.5 ile tarihi zirve yakalayan ABD enflasyon oranı, yarın için 8.1 beklentisi ile takip ediliyor. Beklenti dahilinde veya altında gelecek bir rakam düşüşlerin devam etmesine neden olabilir. Ancak beklenti üzerinde gelecek bir rakam ise Bitcoin (BTC) ve kripto paralar piyasasında yeni bir yükseliş trendini tetikleyen ilk sebep olabilir.

Düşüşlerin devam etmesi halinde ise 21.970 dolar seviyelerinde majör destek bulunuyor. Ancak bu desteğe kadar düşüşlerin devam etmesi için 29.790 desteğinin ve mart 2020 döneminden gelen trendin kırılımını görmemiz gerekiyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Proof of Burn (PoB) Hakkında Her Şey

Terra

Terra CEO’su Do Kwon’dan Açıklama! BTC’leri Ne Yaptılar?