içinde , ,

Bitcoin (BTC) Düşüşleri Devam Edecek mi?

Rusya-Ukrayna gerilimleri ile sert düşüşler yaşayan Bitcoin (BTC), geçtiğimiz günü %8’e yakın bir düşüş ile tamamlayarak şok etkisi yarattı. Bu düşüşler ile 40.000 dolar seviyelerine kadar gerilerken yaklaşık 3400 dolar civarında bir kayıp yaşadı.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bu düşüşlerin etkisi ile piyasa genelinde olumsuz hava oluşturan Bitcoin (BTC) altcoin’ler bazında da büyük geri çekilmelere sebep oldu.

Mart ayında ABD merkez bankası FED tarafından gerçekleştirilecek olan faiz artırımı ve Rusya-Ukrayna gerilimi ile kötü günler yaşayan Bitcoin (BTC), bu yazının hazırlandığı saatlerde 40.700 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, 40.400-40.700 dolar bölgesinde destek oluşturmaya çalışıyor. Bu destek bölgesinin üzerinde başarılı bir şekilde tutunması halinde 41.900 ve 43.000 dolar seviyelerindeki dirençleri test etmek isteyebilir.

40.400-40.700 desteğinin de kırılması halinde, 38.450-39.120 dolar bölgesindeki majör desteğe kadar düşüşleri sürdürebilir. 38.450 dolar desteğinin kırılması halinde ise 37.120 dolar seviyelerindeki ara desteği ziyaret edebilir. Bu desteğin tekrardan test edilmesi, pozitif ve yukarı yönlü başlayan şubat ayındaki bütün kazanımların geri alınmasına sebep olabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

NEAR

NEAR Wallet Nasıl Oluşturulur?

Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Holo (HOT) Teknik Analizleri | 18.02.2022