içinde , , ,

Bitcoin (BTC) Düşüşleri Bitti mi? Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

RUSYA-UKRAYNA geriliminde bazı sonuçlara varılması ile birlikte Bitcoin (BTC) ve kripto paralar piyasasında genel olarak bir rahatlama gözlemlendi.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Dün gerçekleşen sert düşüşler ile 36,350 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin (BTC) bu seviyelerden gerçekleştirdiği dönüş ile tekrardan 37.120 dolar desteğinin üzerine çıkmayı başardı. Bu yükselişlerin devam etmesi halinde 38,450-39,120 dolar bölgesindeki direnci test etmek isteyebilir. Bu destek seviyesi aynı zamanda şubat ayının başlarında yaşadığımız kısa süreli rallinin de güç topladığı destek olarak göze çarpıyor.

38.450-39.120 dolar direncinin kırılması halinde 40.400-40.700 bölgesine kadar yükseliş trendini sürdürebilir. 40.400-40.700 bölgesindeki direncin kırılması halinde ise Bitcoin’in (BTC) önünde sırası ile 41.900 ve 43.000 dolar seviyelerindeki ara dirençler engel olarak görünüyor. 37.120 dolar desteğinin altına geri dönüşlerin yaşanması halinde ise 35.500 dolar seviyelerinde destek bulabilir. Düşüş trendinin devam etmesi ve 35.500 desteğinin de kırılması halinde ise 32.900 seviyelerinde destek görünüyor.

Bitcoin’in temmuz ayından itibaren oluşturduğu ve bugüne sürekli olarak test ederek yükselişlerini gerçekleştirdiği yükseliş trendinin hala bozulmamış olması da pozitif olarak değerlendirilebilecek detaylar arasında görünüyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Son Zamanlarda Dikkat Çeken Play-To-Earn (Oyna-Kazan) Oyunları – 2

Ethereum (ETH), Terra (LUNA), Polygon (MATIC) Teknik Analizleri | 22.02.2022