in , ,

Bitcoin (BTC) Düşmeye Devam Edecek mi?

Bitcoin, Goldman Sachs

Kripto piyasasında ve Bitcoin’de (BTC) yaşanan büyük değer kaybı, bir haftalık medya FUD’unun ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yoğun regülasyon baskılarının sonunda yaşandı.

Olaylar zinciri, New York Mali Otoritesinin kripto borsası KuCoin’e dava açmasıyla devam etti. Bununla birlikte New York Başsavcılığı, KuCoin davasında Ethereum’un menkul kıymet olduğunu iddia etti. Tüm bu açıklamaların ardından Bitcoin (BTC) 21.000 doların altına düştü.

Bitcoin

ABD Başkanı Biden, Bitcoin ve kripto madenciliği için kullanılan tüm elektriğe %30 ek vergi talebinde bulundu. Bununla birlikte takip edilmesi gereken bir diğer önemli mesele, Silicon Valley Bank’in (SVB) sermaye bulma çabaları başarısız sonuçlandı. Banka, satış kararı aldı ve görüşmelere başladı.

10 Mart günü ise Tarım Dışı İstihdam ve İşsizlik Oranı verileri açıklandı.

Tarım Dışı İstihdam: (Açıklanan: 311K) Beklenti: 205K Önceki: 517K

İşsizlik Oranı: (Açıklanan: %3,6) Beklenti: %3,4 Önceki: %3,4

Bunun üzerine FED’in bir sonraki toplantıda yapacağı 25 baz puanlık artış ihtilamli %52.4’e yükseldi. Şu anda gözler FED’in faiz kararına çevrilmiş durumda.

Tüm bu gelişmelerin yaşanması piyasa üzerinde bir panik havası yarattı ve Bitcoin öncülüğünde diğer kripto varlıklar da fiyatlarında geri çekilemeler yaşadı. Olayların detayları netleştikçe ve piyasa üzerindeki korku havası kayboldukça Bitcoin fiyatının da piyasaların da yeniden eski akışına dönmesi bekleniyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Arbitrum Ekosisteminde En Çok Kazandıran NFT Koleksiyonları

Blockchain Trilemma Nedir?