in , ,

Bitcoin (BTC) Dönüş Sinyalleri Verecek mi?

BTC

Son günlerde yaşadığı sert düşüşler ile piyasa genelinde negatif bir havanın esmesine sebep olan Bitcoin (BTC), 46.850-51.000 dolar bandındaki hareketlerine devam ediyor.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

4 Aralık 2021 tarihinde yaşanan sert düşüş sonrası bu bandın dışına küçük sarkmalar dışında çıkmayan Bitcoin (BTC), 69.000 dolar zirvesinden gelen düşen trend direncinin kırılımı adına daha belirgin bir oluşum içerisinde girmiş görünüyor.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi

46.850 dolar desteği üzerinde tutunmaya çalışırken hacimsiz hareketlerin yoğunlukta olduğu gözlemlenirken, bu hacimsizlik yeni bir yön tayininin habercisi de olabilir. Trend direnci üzerinde hareket ediyor olması Bitcoin (BTC) için yukarı yönlü bir yön tayini olasılığını da arttırıyor. Bu olasılığın gerçekleşmesi halinde, 55.000 dolar seviyelerindeki majör direnç bölgesine kadar yeni bir yükseliş trendi oluşabilir. Geçmişe dönük olarak bakıldığında Ocak aylarının pozitif hareketlere sahne olması da yatırımcılar açısından beklentinin yüksek olduğu bir döneme giriyoruz.

Bitcoin’de 46.850 dolar altında bir fiyatlanma gerçekleşmesi halinde ise, 45.400 dolar seviyelerinde düşen trend direnci tekrardan test edilebilir. 45.900 dolar seviyelerinden gerçekleşecek bir dönüş ise, bir ikili dip oluşumu hazırlayarak yukarı yönlü hareketlerin habercisi olabilir. Trend içerisine geri dönüşler halinde ise 41.900 dolar seviyelerindeki destek test edilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Trader Joe

Trader Joe Nasıl Kullanılır?

kriptopara

Kriptopara Sektörü Büyümesini Sürdürüyor