içinde , , ,

Bitcoin (BTC) Dönüş Sinyalleri mi Veriyor?

Bitcoin FED

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırması ile sert düşüşler yaşayan Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasında, dün akşam saatlerinde başlayan ve aynı hızla gerçekleşen yükseliş hareketleri izledik. Savaşın başlaması ile yaşadığı kayıpları geri almasının yanında günü yeşil bir mum ile kapatan Bitcoin’i önümüzdeki günlerde neler bekliyor?

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

35.500 dolar seviyelerindeki desteğe kadar sert bir şekilde düşen Bitcoin (BTC), bu destek seviyesi üzerinden gelen tepkiler ile hızlı bir şekilde yükselişe geçti. Bu yükselişin nedeni olarak Rus iş insanlarının, uluslararası ekonomik yaptırımlardan kaçmak için gerçekleştirilen alımlar olduğu söylentisi de sıkça konuşuluyor.

Bu yükseliş hareketi ile 38.450-39.120 dolar bölgesindeki direnci test eden Bitcoin (BTC), 39.850 dolar seviyelerinde düşen trend direncine dokunduktan sonra küçük geri çekilmeler yaşadı. Bu geri çekilmelerin sınırlı kalması yeni bir yükseliş dalgasının geleceğinin habercisi olabilir. Geri çekilmelerin devam etmesi halinde 37.120 dolar seviyelerindeki desteği test etmek isteyebilir ve bu test ile düzeltmesini tamamladıktan sonra trend direncini kırmaya çalışabilir.

Düşen trend direncinin kırılması halinde ise 40.400-40.700 bölgesindeki dirence kadar yeni bir yükseliş trendi oluşturabilir. Bu direnç bölgesinden gelen tepkiler ile retest aşamasını da tamamladıktan sonra yönünü 44.000-45.100 bölgesine çevirebilir. Aksi bir durumda, 37.120 dolar desteğinin kırılması halinde ise, 35.500 ve 32.900 dolar destekleri takip edilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Audius (AUDIO), Fetch.ai (FET) ve Holo (HOT) Huobi Pioneer Zone’da Listeleniyor

TrustFi

TrustFi Farmer’da CEEK ve RACA Farm Rehberi