içinde , ,

Bitcoin (BTC) Dönüş İçin Hazır mı?

Bitcoin Ethereum

İki aylık süreç içerisinde düzenli bir düşüş trendi içerisine giren Bitcoin (BTC), 39.575 dolar seviyelerindeki desteğe yakın bir noktayı test ettikten sonra geri dönüş sinyalleri vermeye başladı.

ABD merkez bankasının faiz açıklamaları sonrası sertleşen bu düşüşlerin ardından, yukarı yönlü gerçekleşen son iki günlük hareketlerde bir dönüş sinyali arayışı içerisine giren yatırımcılarda pozitif bakış açısı ağırlık kazanmış durumda.

41.900 dolar seviyelerindeki ara direnç üzerine hacimli bir geçiş gerçekleşmesi, bu pozitif bakış açıların yoğunlaşmasına sebep oldu. Bu süreç içerisinde alt koinlerde de yukarı yönlü hareketlenmeler yaşandı.

Bitcoin (BTC) açısından bakacak olursak, bu yazının hazırlandığı saatlerde 43.160 dolar seviyelerinde bulunan EMA50 göstergesi, 4 saatlik grafiklerde, önümüzdeki engellerin ilki olarak görünüyor. Yine 4 saatlik grafiklerde EMA50 üzerinde gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde, 44.000-45.100 dolar bölgesinde bulunan direnç test edilebilir. Bu bölgenin de kırılması ile 48.500 dolar seviyelerindeki dirence doğru yeni bir yükseliş trendi başlayabilir.

EMA50 yada 44.000-45.100 direnç bölgesinden gerçekleşecek olası bir reddedilme halinde ise 41.900 ve 30.500 dolar seviyelerindeki destekler sırası ile takip edilebilir.

Buraya küçük bir not eklemek gerekir ise, aşağıdaki görselde de görüldüğü üzere, eylül ayı başlarında yaşanan düşüşlerde Bitcoin (BTC) benzer bir düşüş hareketi sonrası yeni ATH yolculuğu başlatmıştı. Bu açıdan bakıldığında 44.000-45.100 dolar bölgesindeki direnç daha da fazla önem taşımaya başlıyor.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Z Kuşağı Evlerini Bitcoin ile mi Alacak?

Bitcoin (BTC) Düşüşlerinde Öne Çıkan Başlıklar