in , , , , ,

Bitcoin (BTC), Cardano (ADA) ve Terra (LUNA) Teknik Analizi | 25 Eylül 2021

Çin Merkez Bankası tarafından bir kez daha yasaklanan kriptoparalar ve bu haberin yayılması ile başta Bitcoin olmak üzere tüm kriptoparalarda dün sert düşüşler yaşandı. Bu süreçte 40.600 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, günün ilerleyen saatlerinde kayıplarının hemen hemen yarısını geri alarak 42.800 dolar seviyelerinden kapanış gerçekleştirdi.

COTI Network ile stablecoin anlaşmasının açıklamasını yapan Cardano (ADA) ise günü %2 civarında bir kayıpla kapatarak yatırımcılarına rahat bir nefes aldırdı.

Bitcoin

Daha önceden ertelendiği duyurulan Terra Luna’nın Colombus-5 güncellemesi için yeni tarihler açıklandıktan sonra piyasanın aksine hızlı bir yükseliş gerçekleştirdi.

Bitcoin (BTC)

Evergrande krizi sonrası haftaya Çin kaynaklı negatif haberler ile devam eden Bitcoin, 40.675 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşarken %10 üzerinde bir kayıp gerçekleştirmişti. Bu haberin etkisini yitirmesi ile hızlı bir şekilde toparlanma sürecine girerek kayıplarının yarısından fazlasını geri aldı. 41.900 dolar seviyelerinde oluşan ara destek kırılımının gerçekleşmesine rağmen bu kırılım bir ayı tuzağı olarak kaldı.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 42.800 dolar seviyelerinden fiyatlanırken yükselişin devam etmesi halinde 44.260-45.300 dolar bölgesindeki direnç test edilebilir. Bu direnç bölgesinin kırılımı halinde 46.800 dolar seviyelerindeki dirence kadar yükseliş hareketi devam edebilir. 41.900 dolar ara desteğinin kırılımı halinde ise 39.600 dolar seviyelerindeki desteğe kadar düşüşler devam edebilir.

Cardano (ADA)

COTI Network ile yapılan stabil koin anlaşmasının açıklanması ile düşen piyasada bir anda yönünü yukarı çeviren ADA, bu yazının hazırlandığı saatlerde 2.350 dolar seviyelerinden fiyatlanırken düşen trendi test ediyor. Düşen trendin kırılımı halinde 2.500-2.640 dolar bölgesindeki direnç test edilebilir.

Direnç bölgesinin kırılımı halinde 2.840 dolar seviyelerindeki dirence kadar bir yükseliş hareketi de izleyebiliriz. Düşen trend üzerinden reddedilmesi halinde ise 2.190 dolar seviyelerindeki ara destek ve bu desteğin de kırılımı ile 1.870 dolar seviyelerine kadar düşüş devam edebilir.

Terra (LUNA)

Daha önce açıklanan güncelleme tarihi ertelenen Terra (LUNA), dün yayınladığı yeni güncelleme takvimi ile dünün en iyi performans gösteren coinleri arasına girdi. 30 Eylül tarihinde gerçekleşeceği açıklanan güncelleme sonrası %10 üzerinde bir artış göstererek negatif piyasa koşullarında diğer kripto paralardan ayrıştı. 45.01 dolar seviyesindeki zirvesini tekrardan test etmesi için 40.45 seviyelerindeki direnç kırılımı için çalışıyor.

Bu direncin kırılımında başarısız olması halinde 34-37 dolar bölgesindeki desteğin önemi artıyor. Majör bir destek bölgesi olan 34-37 dolar bandının kırılımı halinde 31 dolar seviyelerindeki destek test edilebilir. 45.01 dolar zirvesinin kırılımı halinde ise yeni zirve bölgesi olarak 52 dolar seviyesi takip edilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Çin Neden Bitcoin’i Yasaklamaya Karar Verdi?

Bitcoin

Endonezya Kriptonun Yasaklanması Konusunda Çin’i Takip Etmeyecek